РФ через санкції згортає реалізацію низки проєктів військових кораблів – Тетяна Гучакова

Новини
Недобудований фрегат проекту 22350 «Адмирал Головко» на суднобудівному заводі «Северная верфь», Санкт-Петербург, 12.11.2020 Фото: forums.airbase.ru

Відсутність у сучасного російського суднобудування безперешкодного доступу до західних технологій, комплектуючих та обладнання призводить до зриву термінів будівництва, а певні проекти військових кораблів припиняють існування.

Про це пише Тетяна Гучакова, голова правління Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, експертка Моніторингової групи, у дослідженні «Як працюють санкції. Військова промисловість окупованого Криму» спеціально для Центру журналістських розслідувань.

Головна проблема російського військового суднобудування пов’язана з неможливістю постачання українських та німецьких двигунів – це стосується, зокрема, ракетних фрегатів проекту 11356, які планувалося включити до складу Чорноморського флоту РФ, зазначає експертка.

На них мали бути встановлені двигуни українського ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект». Три фрегати були побудовані до початку війни, а від решти РФ вимушена була відмовитись, продавши в Індію два готові корпуси фрегатів без двигунів і один недобудований корпус.

З аналогічною проблемою зіткнулися при будівництві фрегатів проекту 22350 на суднобудівному заводі «Северная верфь» (Санкт-Петербург).

При будівництві серії малих ракетних кораблів (корветів) проекту 21631 виникла проблема через відсутність двигунів німецької компанії MTU Friedrichshafen GmbH. Спроба замінити їх російськими аналогами виявилася невдалою, а застарілі китайські двигуни, які вирішили поставити на недобудовані корвети, «не повною мірою відповідають умовам експлуатації ВМФ».

Крім того, Ленінградський суднобудівний завод «Пелла» припинив будівництво для ЧФ РФ ракетних корветів проекту 22800 «Каракурт» на феодосійському заводі «Море» та почав передислокацію недобудованих корпусів цих кораблів до Ленінградської області РФ – Тетяна Гучакова називає це результатом дії кримських санкцій.

Докладніше про це читайте в дослідженні Тетяни Гучакової «Як працюють санкції. Військова промисловість окупованого Криму», підготовленому в рамках спецпроекту «Як працюють «кримські санкції» Центру журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через окупацію і спробу анексії Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 25 лютого 2020 року президент Сполучених Штатів Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених США в 2014 році проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
  • 18 червня 2020 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2021 року кримські санкції.