Ідентифікація ВПО: В Ощадбанку пояснили, за яких умов блокуються картки переселенців

Новини
Відділення Ощадбанку на КПВВ «Новотроїцьке» Фото: dn.gov.ua

У зв’язку з дією карантину проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку для переселенців призупинено, і їх банківські картки на цей час не блокуються. Однак є ряд випадків, коли блокування відбувається.

Про це повідомили в пресслужбі Ощадбанку на запит сайту «Новости Донбасса».

З відповіді банку слідує, що проходження обов’язкової ідентифікації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) призупинено на час карантину і протягом 30 днів з дня його скасування (згідно із Законом України від 17.03.2020 №530-IX). Зараз Кабмін продовжив дію карантину до 30 квітня 2021 року.

При цьому картки переселенців, які не пройшли ідентифікацію, не блокуватимуться протягом двох місяців з дати закінчення карантину. Це особливо важливо для пенсіонерів з ОРДЛО зі статусом ВПЛ, які через закриті бойовиками КПВВ на лінії розмежування не можуть потрапити на підконтрольну Україні територію.

«З огляду на технічні можливості Ощадбанку, процедура блокування видаткових операцій за поточним рахунком ВПЛ при відсутності проходження фізичної ідентифікації буде відновлена після закінчення 60 календарних днів з дня скасування карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), якщо інше не буде встановлено законодавчими актами, які будуть діяти на дату скасування карантину», – повідомили в Ощадбанку.

У банку нагадали, що врахували труднощі, які виникли в період карантину для внутрішньо переміщених осіб, у яких картки вже прострочені і вони не можуть забрати перевипущені з відділень банку, оскільки не можуть потрапити на підконтрольну Україні територію. Ощадбанк продовжив до 1 травня дію платіжних карток ВПЛ, термін дії яких закінчився в період карантину.

При цьому в Ощадбанку уточнили, що дані технічні налаштування були реалізовані для рахунків, відкритих з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», зі спеціальними настройками (маркуванням) в автоматизованих системах банку про необхідність проходження періодичної фізичної ідентифікації.

У той же час в банку вказали на те, що продовження терміну дії було виконано для діючих платіжних карток ВПЛ, статус яких в банківських системах дозволяв успішне проведення операцій.

«Якщо платіжна картка була заблокована, в тому числі у випадках, передбачених умовами Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (ДКБО) / правилами платіжних систем (при наявності простроченої заборгованості, при втраті або компрометації платіжної картки, багаторазовому невірному введенні ПІН-коду і т.д .), успішне проведення операцій по такій платіжній картці не є можливим», – підкреслили в Ощадбанку.

Як повідомлялося, в Ощадбанку пояснили, скільки часу будуть зберігатись в відділеннях банку перевипущені картки, які не можуть забрати багато жителів ОРДЛО зі статусом ВПЛ через закриті бойовиками КПВВ на лінії розмежування.

Ощадбанк продовжив дію платіжних карток переселенців, термін дії яких спливає під час карантину, до 1 травня 2021 року.

Нагадаємо:

  • ВПО за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.
  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну української влади територію.