В Україні обговорюють можливість подвійного громадянства, але за громадянством РФ будуть обмеження – Резніков

Люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях, які були змушені отримати російські паспорти, є заручниками ситуації, тому з боку держави Україна їм нічого не загрожує. Тому в Україні обговорюють можливість подвійного громадянства, але за громадянством РФ, як держави-агресора, будуть обмеження.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю телеканалу «Дом».

Він додав, що можливо, наявність другого громадянства не дозволить працювати в правоохоронних органах, в державному секторі, де є допуск до держтаємниці.

«Що стосується громадян України, які сьогодні примусово отримують паспорти Російської Федерації в окупованому Криму, Севастополі, або в окупованій частині Донецької або Луганської областей. Це спосіб їх виживання: їх там змушують, спонукають це робити. І люди змушені отримувати ці паспорти. Я вважаю, що їм нічого не повинно загрожувати. Після деокупації буде відповідне прописана процедура. І ми її пропишемо зараз заздалегідь. Для людей буде проста процедура декларування. І якщо вони відмовляються від цієї непотрібної папірці, якщо визнають себе громадянами України, хочуть жити в Україні – питань немає», – пояснив віце-прем’єр.

Що стосується подвійного громадянства, на даний момент Конституція України його не припускає, зазначив Рєзніков. Однак немає і санкцій за наявність другого громадянства, як, наприклад, позбавлення українського національного громадянства.

«Зараз в парламенті вже розглядається ідея можливості подвійного громадянства. Це дозволить українцям, які проживають сьогодні в багатьох країнах світу і залишаються патріотами України, більш ефективно допомагати державі. Але буде обмеження по другому громадянству держави-агресора, окупанта, яким є сьогодні Російська Федерація. Вона не може входити до переліку держав, що допускають можливість другого громадянства», – підкреслив глава Мінреінтеграціі.

  • Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства».
  • Кабінет Міністрів України за дорученням РНБО має розробити проєкт закону з виявлення громадян України, які мають також громадянство інших країн, а українцям, що працюють у центральних органах влади, доведеться відмовитися від подвійного громадянства.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine