Прокуратура АРК відкрила провадження через руйнування Фороського парку-пам’ятника в Криму

Новини
Будівництво у Фороському парку Скріншот відео: YouTube / Drone

Прокуратура АРК та Севастополя відкрила кримінальне провадження за заявою представництва президента України в АРК щодо злочинних дій окупаційної адміністрації з руйнування Фороського ландшафтного парку в окупованому Криму, через будівництво, яке ведуть у парку структури з російського Татарстану, пов’язані з компанією «Татнефть».

Про це повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

«23 березня Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя за зверненням Представництва внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом реалізації представниками окупаційної адміністрації політики держави-окупанта, спрямованої на широкомасштабне руйнування і привласнення приватної і державної власності, не виправданої воєнною необхідністю, і здійснюване незаконним чином і безцільно, пам’ятки садово-паркової культури «Фороський ландшафтний парк», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у представництві, такі дії окупаційної адміністрації були кваліфіковані прокуратурою автономії як порушення законів та звичаїв війни за ст.438 Кримінального кодексу України.

Розслідування проводить Головне управління Національної поліції в АР Крим та Севастополі.

«Засуджуємо екологічне свавілля, яке вчиняє окупаційна адміністрація Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму. Побудова так званого «Керченського мосту», так званої траси «Таврида», проведення військових навчань в межах природоохоронних територій, забудова мису Меганом – ці дії мають вкрай негативний вплив на навколишнє природне середовище Кримського півострова та акваторії Чорного і Азовського морів. Забудова вікового Фороського парку, пам‘ятки та природоохоронної території загальнодержавного значення є черговим серйозним порушенням окупаційної адміністрації та дією, яка має вкрай негативні наслідки для навколишнього природного середовища півострова», – заявив постійний представник президента в АРК Антон Кориневич.

Він зазначив, що представництво надало відповідну інформацію про протиправну діяльність щодо руйнування Фороського парку в окупованому Криму українським правоохоронним органам, які відкрили відповідне кримінальне провадження.

«Дякуємо правоохоронцям за реакцію і переконані, що такі дії окупаційної адміністрації мають бути предметом уваги як українських правоохоронних органів, так і міжнародної спільноти» – додав Кориневич.

Нагадаємо:

  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі ««Нью Казань» у Форосі: Як високі чини Татарстану колонізують берег Криму» розповів, як топ-посадовці російського Татарстану та тісно переплетений з ними і державними компаніями бізнес колонізували кримський Форос. Корумповані клани «казанських» скуповують землі і нищать безжальною забудовою Фороський парк-пам’ятку. Розкішні дачі тут мають родини експрезидента Республіки Татарстан Шаймієва, ексвіцепрем’єра і радника нинішнього президента Татарстану Равіля Муратова, керівника апарату президента республіки і ексглави МВС Асгата Сафарова та інших чиновників. І в приватизації вкраденого в України санаторію «Форос», і в незаконній забудові його території відслідковується зв’язок із акціонерною компанією «Татнефть», яка вперто віднікується від незаконних оборудок у Форосі, бо побоюється західних санкцій.
  • Колишня «прокурор Криму», а нині «заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ» Наталія Поклонська стверджує, що Генпрокуратура Росії порушила кримінальну справу за результатами виявлених в ході перевірки порушень природоохоронного законодавства при будівництві на території Фороського парку в окупованому Криму.