В Україні планують до 2023 року перевести в онлайн-формат усі держпослуги для ВПО, мешканців ОРДЛО і Криму

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує до 2023 року зробити доступними в онлайн-форматі усі державні послуги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також для мешканців окупованих територій Донбасу і Криму. Так, вже в квітні буде запущена комплексна послуга «єМалятко», яка дозволить повністю автоматизовати процес держреєстрації народження дитини на тимчасово окупованій території (ТОТ).

Фото: investigator.org.ua

Про це під час колегії Мінреінтеграції повідомив заступник міністра Снавер Сейтхалілєв, який курує напрямок цифрової трансформації.

«Спрощення доступу до публічних послуг мешканців з ТОТ є одним з основних пріоритетів міністерства. Переведення таких послуг в онлайн формат є одним з напрямків діяльності нашої команди і на рівні держави ми маємо високу амбіційну мету перевести усі державні послуги в онлайн формат до 2023. Наразі міністерство робить відповідну підготовку і ми вже маємо деякі здобутки в цьому напрямку», – сказав Сейтхалілєв.

За його словами, важливим кроком у напрямку цифровізації процесу реінтеграції тимчасово окупованих територій та українців, які вимушені наразі проживати в умовах російської окупації, стало затвердження на урядовому рівні Плану цифрової трансформації України.

До цього плану увійшли 3 комплексних програми Мінреінтеграції, а саме:

1) Цифрова трансформація доступу до публічних послуг ВПО та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях.
2) Цифрова трансформація в сфері захисту прав та свобод людини.
3) Цифрова трансформації відновлення та розвитку прилеглих до тимчасово окупованих територій регіонів.

Також, у лютому за ініціативи Мінреінтеграції Кабінет міністрів прийняв постанову, яка передбачає надання комплексної послуги «єМалятко» для мешканців ТОТ. Завдяки новому сервісу батьки немовлят, які народилися на тимчасово окупованих територіях зможуть швидко та зручно на порталі «Дія» за однією заявою оформити послуги з:

– державної реєстрації народження та визначення походження дитини;
– присвоєння номеру платника податків;
– присвоєння унікального номера запису у реєстрі (УНЗР) та визначення належності дитини до громадянства України.

«Наразі ми спільно з Державною судовою адміністрацією, Мінцифри та Мін’юстом тестуємо цю послугу. Повноцінний запуск комплексної послуги «єМалятко» відбудеться вже на початку квітня цього року. Наша основна мета у цьому напрямку – запровадити повністю автоматизований процес державної реєстрації народження дитини на ТОТ», – зазначив Сейтхалілєв.

Крім того, на сьогодні міністерством розглядаються можливість впровадження послуги «віртуальний мобільний номер» (без наявності фізичної SIM-карти). Тестування цієї послуги вже розпочалося, а повноцінний запуск планується в першому півріччі 2021 року.

Нагадаємо:

  • Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
  • З 5 жовтня 2020 року в мобільному додатку «Дія» повноцінно запрацювала електронна довідка ВПО, якою можна користуватись нарівні з паперовою або замість неї.
  • До кінця 2021 в Україні буде запущено низку нових електронних сервісів для жителів тимчасово окупованих територій і переселенців. Зокрема, можна буде оформити електронну довідку внутрішньо переміщеного особи (ВПО), оформити отримання адресної допомоги і пройти віддалену ідентифікацію.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine