Жителі ОРДЛО і переселенці отримають нові цифрові послуги: довідки ВПО, адресна допомога та ідентифікація

До кінця року в Україні буде запущено низку нових електронних сервісів для жителів тимчасово окупованих територій і переселенців. Зокрема, можна буде оформити електронну довідку внутрішньо переміщеного особи (ВПО), оформити отримання адресної допомоги і пройти віддалену ідентифікацію.

Фото: investigator.org.ua

Про це сайту «Новости Донбасса» розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв, який курирує напрямок цифрової трансформації.

Він повідомив, що в плані цифровізації послуг, який представило міністерство цифрової трансформації України, передбачений розділ «Реінтеграція». У нього будуть включені три блоки послуг.

Перший блок – це доступ до електронних сервісів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і жителів тимчасово окупованих територій.

«У рамках цього блоку ми розглядаємо послуги, які надаються саме ВПО, – це і отримання довідки, отримання адресної допомоги і віддалена ідентифікація. Також для жителів тимчасово окупованих територій – кастомізация існуючих електронних послуг в тому плані, щоб вони були доступні. Тому що в різних сервісах є певні блокери, які перешкоджають доступу для жителів з тимчасово окупованих територій», – пояснив Сейтхалілєв.

Другий блок – це розвиток і цифрова трансформація регіонів, зокрема, Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Третій блок пов’язаний з правами людини. Туди входить як оформлення дозволу для іноземців на відвідування тимчасово окупованій території, так і цифровізація послуг для людей, які позбавлені волі.

Заступник міністра зазначив, що з переліку послуг першого блоку в першу чергу планується запуск подачі заяви на отримання адресної допомоги ВПО, далі – послуги з переоформлення довідки переселенця, і в кінці року – щодо електронної ідентифікації.

Щодо можливості жителям ОРДЛО оформити довідку переселенця дистанційно він пояснив, що на першому етапі основний обсяг роботи пов’язаний з переоформленням вже виданих раніше довідок.

«Фокус ми робимо на те, що близько півтора мільйонів осіб мають цю довідку, і природно, нових ВПО, які отримують цю довідку, – невелика кількість. Зараз основний обсяг роботи пов’язаний з тим, що люди, наприклад, змінюють адресу, і їм потрібно оновити цю довідку. Тому ми фокусуємося в першу чергу на цьому, а другим етапом буде отримання нових довідок», – сказав Сейтхалілєв.

Що стосується дистанційної електронної ідентифікації, він зазначив, що розглядалося багато інструментів, за допомогою яких це можна зробити.

«Обговорювалися варіанти і з прив’язкою до географічних координат, з прив’язкою до вишок мобільних операторів. Зараз не можу сказати, який буде алгоритм кінцевий, але в будь-якому випадку аналітика в цьому плані ведеться. До кінця року ця послуга буде запущена», – зазначив заступник очільника Мінреінтеграції.

Нагадаємо:

  • Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
  • З 5 жовтня 2020 року в мобільному додатку «Дія» повноцінно запрацювала електронна довідка ВПО, якою можна користуватись нарівні з паперовою або замість неї.
  • Мінреінтеграції вивчає можливість впровадження віртуальних мобільних номерів для мешканців тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, які б дозволили їм мати канал комунікації з підконтрольною територію України та, зокрема, отримувати доступ до державних сервісів та електронних послуг, що надаються з використанням мобільного номера заявника.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine