Юристка пояснила, як отримати перепустку для перетину КПВВ на Донбасі та які документи для цього знадобляться

Юристка пояснила, як отримати електронну перепустку, щоб перетнути КПВВ на лінії розмежування на Донбасі в бік ОРДЛО та які документи для цього знадобляться.

КПВВ «Станиця Луганська» Фото: Facebook Константин Реуцкий

Про це розповіла юристка, начальниця відділу Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Вдовика в ефірі телеканалу «Дом».

Вона зазначила, що підставою для видачі електронної перепустки є:

– проживання на тимчасово окупованій території з відповідною відміткою у паспорті;
– наявність житла на непідконтрольній Україні території;
– відвідування близьких родичів – батьків, чоловіка або дружини, дітей;
– відвідування місць поховання близьких родичів або поїздка у зв’язку зі смертю когось із них.

Оформити таку перепустку можна на електронному порталі державних послуг iGov або на сайті Служби безпеки України.

«Ви заповнюєте спеціальну форму, авторизуєтесь, заповнюєте всі необхідні поля і тут же на сайті Служби безпеки відстежуєте процес розгляду вашої заявки. Такий процес повинен займати не більше 10-15 днів. Вам на електронну пошту прийде підтвердження про те, що вам дозволяють виїзд на непідконтрольну територію, або відмова із зазначенням її», – розповіла Вдовика.

Після того, як громадянин отримає підтвердження, потрібно визначитися з маршрутом руху. Також потрібно пам’ятати, що уповноважені особи на КПВВ перевірятимуть документи і мету поїздки.

«І якщо раптом ви не зможете довести, наприклад, мету вашої поїздки, то уповноважені особи можуть відмовити вам у перетині лінії дотику», – наголосила юристка.

Також проблемою під час перетину лінії дотику можуть стати заборгованість за аліментами, заборгованість перед банком або вирок суду в кримінальній справі.

Нагадаємо:

  • Правозахисники нагадали правила оформлення дозволів на в’їзд до тимчасово окупованих територій Донбасу через КПВВ на лінії розмежування, які з 28 березня 2019 року видаються без обмеження терміну дії.
  • Правозахисник звертає увагу громадян, що у дозволу на перетин КПВВ на лінії розмежування на Донбасі, який видає СБУ, є визначений термін дії, хоча пропуск і називають «безстроковим».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine