Поблизу окупованого Криму пройде форум, на якому сформують стратегію розвитку Півдня України

У Генічеському районі Херсонщини, що межує з тимчасово окупованим Кримом, 10-11 червня пройде перший Міжнародний інвестиційний форум «Південна стратегія розвитку». Форум об’єднає представників уряду, місцевого самоврядування, бізнесу та інвесторів, щоб сформувати бачення реінтеграції Півдня України та створити стратегію його розвитку.

Про це повідомляє сайт IPC-Генічеськ з посиланням на сторінку форуму «Південна стратегія розвитку» у Facebook.

«Ми віримо, що розбудова Півдня дасть поштовх до розвитку всієї України й стане важливою частиною реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій та їхніх мешканців. Це підвищить стійкість регіону проти дезінтеграційних впливів Російської Федерації», – зазначають організатори.

На форумі будуть представлені результати спільної роботи очільників Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, які підписали відповідний меморандум із запровадження нових підходів у розвитку аграрної, туристичної та промислової галузей.

«Південь України – це регіон, сповнений викликів та безмежних можливостей. Ми зібрали понад 30 проєктів, які допоможуть прокласти шлях до розбудови Півдня … Міжнародна спільнота вже готова фінансувати розвиток окремих галузей в Україні. Через це перед командою Форуму постає питання: кому довірити міжнародне фінансування? І чи готові підприємці крокувати в напрямку реінтеграції тимчасового прикордоння? Мета Форуму «Південна стратегія розвитку» – створити нові перспективи для ведення бізнесу в південному регіоні. А комплексна співпраця громад та інвесторів допоможе сформувати нові робочі місця, розвинути інфраструктуру, а також промислову, аграрну та туристичну галузі», – наголошують організатори.

Одна з організаторок форуму, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, яка займається в міністерстві просуванням міжнародного координаційного механізму з деокупації Криму «Кримська платформа», вважає, що «Південна стратегія розвитку» розкриє економічний потенціал південного регіону та допоможе розробити напрямки реінтеграції тимчасового прикордоння з АР Крим.

Проєкт Форум «Південна стратегія розвитку» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо:

  • 29 жовтня 2020 року в Маріуполі за партнерської участі USAID відбувся Перший інвестиційний форум «RE:Think. Invest in Ukraine». У форумі, який проходив за 25 км від лінії фронту, взяли участь бізнесмени та дипломати з 45 країн і представники глобальних фінансових інститутів – Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції та розвитку. На форумі вперше були винесені на міжнародне публічне обговорення питання інвестицій в постраждалу від російської агресії Україну і гуманітарної політики в ситуації, коли миру не досягнуто. Подробиці читайте у матеріалі Центру журналістських розслідувань: RE:Think. Приводи для оптимізму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine