Аксенов отримав від Путіна орден за «розвиток Криму»

Президент РФ Володимир Путін нагородив «главу» окупованого Криму Сергія Аксенова орденом Олександра Невського.

«Голова Криму» Сергій Аксенов, т.в.о. «губернатора Севастополя» Михайло Развожаєв, президент РФ Володимр ПутінФото: kremlin.ru

У відповідному указі президента йдеться, що нагорода вручена за «великий внесок у соціально-економічний розвиток регіону».

Путін вже не перший раз нагороджує Аксенова: в 2014 році він отримав орден «За заслуги перед Отечеством» першого ступеня.

Відзначимо, що орденом Олександра Невського нагороджуються «громадяни РФ, які заміщають посади державної служби, за особливі особисті заслуги перед Вітчизною в справі державного будівництва, багаторічну сумлінну службу і високі результати, досягнуті ними під час виконання службових обов’язків, в справі зміцнення міжнародного авторитету Росії, обороноздатності країни, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я та інші заслуги, а також громадяни Російської Федерації за високі особисті досягнення в різних галузях економіки, науково-дослідної, соціально-культурної, освітньої та іншої суспільно корисної діяльності».

Офіс президента України не надав змістовної відповіді на запит Центру журналістських розслідувань щодо указів президента про припинення українського громадянства Віктора Януковича, Сергія Аксенова, Наталі Поклонської та інших осіб, щодо яких було застосовано персональні санкції рішенням РНБО від 19 березня 2021 року. В МЗС України таких відомостей також немає.

У запиті Центру журналістських розслідувань просив Офіс президента надати номери та дати видання указів президента про припинення громадянства експрезидента Віктора Януковича, окупаційного «глави Криму» Сергія Аксенова, незаконно обраної «депутатки Держдуми РФ», колишньої «прокурорки Криму» Наталі Поклонської та ще 23 громадян України, щодо яких Рада національної безпеки і оборони України 19 березня 2021 року застосувала персональні санкції. 

Ця інформація є важливою, оскільки Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання РНБО, повідомляючи про застосування персональних санкцій щодо 27 фізичних осіб, зазначив, що 99 відсотків з громадян України в цьому списку сьогодні вже є громадянами Російської Федерації. 

Нагадаємо:

  • Про те, що не так із санкціями щодо Віктора Януковича, Сергія Аксенова і Наталі Поклонської, та до чого тут їхнє громадянство, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Список-27: санкції як піар».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine