Сеймом Латвії була створена депутатська група Міжнародної Кримської платформи для підтримки України – Джапарова

Сеймом Латвії була створена депутатська група Міжнародної Кримської платформи для підтримки України.

Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

«Сеймом Латвії була створена депутатська група Міжнародної Кримської платформи для підтримки України. В її зусиллях з деокупації Криму та відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Дякуємо Латвійським партнерам за підтримку. Особливо голові комітету у закордонних справах Ріхарду Колсу», – повідомила Джапарова.

Як повідомляється на сайті МЗС України, під час зустрічі перша заступниця міністра висловила щиру вдячність керівництву Естонії за підтримку суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень України. «Ваш візит до Києва є надзвичайно важливим свідченням солідарності між Естонією та Україною, яку ми високо цінуємо», – зазначила Еміне Джапарова.

У свою чергу державний секретар Йонатан Всевіов підкреслив, що «питання Криму та Донбасу – це не лише питання безпеки України, це питання безпеки Європи. Саме тому важливо посилювати адвокаційні зусилля щодо незаконної окупації Криму та тримати це питання в фокусі уваги всіх європейських столиць».

Еміне Джапарова детально поінформувала естонського колегу про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, наголосивши на проблемі дезінформації, антиукраїнської пропаганди та мілітаризації освіти. Сторони також обговорили питання підготовки до інавгураційного саміту Кримської платформи та можливості залучення естонських науковців та аналітиків до діяльності її експертної мережі.

«Ми відзначаємо потужний інтерес з боку світової спільноти до Кримської платформи, яка надає нового імпульсу розгляду кримського питання та актуалізує його важливість на міжнародному порядку денному», – зазначила перша заступниця міністра. Вона також висловила вдячність естонській стороні за підтримку зусиль України з деокупації Кримського півострова.

За роки з початку окупації Криму, враховуючи позицію Кремля, так і не почалися переговори з питання повернення півострова до України і час працює не на її користь. Тому метою Кримської платформи є системні кроки з боку держави, спрямовані на звільнення Кримського півострова, пише Джапарова.

Парламентське міжфракційне об’єднання «Кримська платформа» розробляє пакет законопроектів, що стосуються тимчасово анексованого півострова, розглянути які Верховна Рада планує до 18 травня і 23 серпня.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму. 29 вересня Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ, яким доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізувати заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. Також президент затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine