САП хоче конфіскувати у нардепа Киви 1,2 млн необґрунтованого доходу від оренди жомової ями

Новини
Народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива Фото: УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) звернулась до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими та цивільну конфіскацію активів у сумі понад 1,2 млн гривень, які отримав нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива за здачу в оренду ями для відходів на Полтавщині.

Про це повідомляє пресслужба САП.

«Прокурорами САП за сприяння НАЗК та НАБУ виявлено факт набуття необґрунтованого активу народним депутатом України 9 скликання. Установлено, що нардеп, попри те, що він не є власником об’єктів нерухомості (жомова яма) та не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності. За оренду вказаний народний обранець протиправно отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тис. гривень було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій», – зазначили у відомстві.

Представництво держави в суді у цій справі здійснюється прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Це перший позов про цивільну конфіскацію, який подала САП після того, як 28 листопада 2019 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№263-IX).

Нагадаємо:

  • У липня 2020 року журналісти видання Bihus.info з’ясували, що колишній радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і борець з наркозлочинністю, а нині народний депутат Ілля Кива від партії «Опозиційна платформа – За життя» у 2019 році отримав 1,2 млн грн доходу від здачі в оренду жомової ями в Полтавській області, яка в дійсності виявилася порослою бур’янами ділянкою без жодних ознак якоїсь господарчої діяльності навколо.
  • Восени 2020 року НАЗК розпочало повну перевірку декларації Киви після звернення юристів Bihus.Info.
  • В січні 2021 журналісти Bihus.info з’ясували, що фірма, яка заплатила Киві 1,2 млн грн за оренду жомової ями, була заснована мешканцем т.зв. «ЛНР», який симпатизує терористам. Її печатку було знайдено під час спецоперації СБУ з викриття конвертаційного центру.