США ввели санкції проти компаній і суден РФ, які будують «Північний потік-2», крім компанії-оператора

Новини
«Северного потока-2»
Фото: Reuters

США ввели санкції проти чотирьох російських компаній і 13 суден, які задіяні в будівництві газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2). У той же час до списку санкцій не включена компанія-оператор проекту Nord Stream 2 AG.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну (OFAC) внесло до списку санкцій Федеральну державну бюджетну установу «Морська рятувальна служба», ТОВ «Мортранссервис» і Самарський теплоенергетичний майновий фонд.

Також до списку санкцій включені 13 суден: судно-трубоукладач AKADEMIK CHERSKIY (IMO 8770261), офшорне судно забезпечення ARTEMIS OFFSHORE (IMO 9747194), рятувальне судно BAKHTEMIR, (IMO 9797577), судно постачання BALTIYSKIY ISSLEDOVATEL (IMO 9572020), морський буксир/судно постачання FINVAL (IMO 9272412), буксир KAPITAN BEKLEMISHEV (IMO 8724080), рятувальне судно MURMAN (IMO 9682423), морський буксир NARVAL (IMO 9171876), морський буксир SIVUCH (IMO 9157820), рятувальне судно SPASATEL KAREV (IMO 9497531) і морський буксир UMKA (IMO 9171620).

Крім того, OFAC внесло ТОВ «Коксохимтранс», а також якірні судна VLADISLAV STRIZHOV (IMO 9310018) і YURY TOPCHEV (IMO 9338230), які йому належать, до списку санкцій SDN (Specially Designated Nationals), фігурантам якої заборонений в’їзд в США, їх активи на території країни при наявності таких мають бути заблоковані, також забороняється вести будь-які справи і угоди з ними.

У той же час США не ввели санкції проти компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG і її генерального директора Маттіаса Варніга.

У випущеній 19 травня офіційній заяві Держсекретаря США Ентоні Блінкена, йдеться, що відмова застосування до них санкцій «відповідає національним інтересам» США.

«Я визначив, що відмова від застосування санкцій щодо Nord Stream 2 AG, її генерального директора Маттіаса Варніга і посадових осіб Nord Stream 2 AG відповідає національним інтересам Сполучених Штатів», – зазначив Блінкен.

За його словами, такі дії демонструють прихильність адміністрації США до енергетичної безпеки в Європі, що узгоджується з обіцянкою президента Джо Байдена «відновити відносини з нашими союзниками і партнерами в Європі».

«Ми продовжимо протидіяти завершенню цього проекту, який послабить енергетичну безпеку Європи і України, а також країн східного флангу НАТО і ЄС. Наше неприйняття газопроводу Nord Stream 2 непохитно. Хоча ми не завжди можемо погоджуватися, наші союзи залишаються міцними, і наша позиція відповідає нашому зобов’язанню зміцнювати наші трансатлантичні відносини в цілях національної безпеки», – додав Держсекретар США.

Нагадаємо:

  • 1 січня 2021 року Сенат Конгресу США проголосував за подолання вето президента Дональда Трампа на законопроект про оборонний бюджет країни на 2021 рік (NDAA – National Defense Authorization Act). Таким чином оборонний бюджет став законом без підпису президента. Документ, зокрема, передбачає розширення санкцій щодо російського газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2), а також щодо компаній і підрядників, які долучаються до будівництва, сертифікації та страхування газопроводу.
  • В кінці лютого 2021 року один з п’яти учасників консорціуму з будівництва трубопроводу «Північний потік-2» – німецька компанія Wintershall Dea, яка вже вклала в нього 730 млн євро, заявила про припинення фінансування проекту через санкції США.
  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європ. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком». Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є «Газпром» (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.