Сенат США подолав вето Трампа на оборонний бюджет, який передбачає допомогу Україні, закон набрав чинності

Новини
Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Сенат Конгресу США проголосував за подолання вето президента Дональда Трампа на законопроект про оборонний бюджет країни на 2021 рік (NDAA – National Defense Authorization Act), який, зокрема передбачає 250 млн дол. на допомогу Україні та розширення санкцій щодо російського газопроводу «Північний потік-2». Таким чином оборонний бюджет став законом без підпису президента.

Голосування відбулось 1 січня, повідомляє Голос Америки.

Президент Трамп у Twiteer відреагував на голосування у Сенаті, назвавши його «жалюгідним».

Це перше подолання Конгресом президентського вето за весь час перебування Дональда Трампа на посаді глави держави.

Трамп заветував проект оборонного бюджету США на 2021 рік 23 грудня 2020 року, назвавши його «подарунком Китаю та Росії».

28 грудня 2020 року Палата представників Конгресу проголосувала за подолання вето.

Таким чином, оскільки обидві палати Конгресу подолали президентське вето, оборонний бюджет країни набув чинності без підпису президента.

Закон про фінансування національної оборони США на 2021 рік визначає основні оборонні пріоритети США. Серед іншого, він містить положення з надання оборонної підтримки Україні, а також зі стримування Росії.

Закон також передбачає розширення санкцій щодо російського газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2), а також щодо компаній і підрядників, які долучатимуться до будівництва, сертифікації та страхування газопроводу.

Закон містить положення, якими уповноважує надання оборонної допомоги Україні обсягом 250 млн дол. в рамках ініціативи із Безпекової допомоги Україні, з них – 75 млн дол. на летальне озброєння.

Нагадаємо:

  • 23 липня 2020 року Сенат Конгресу США схвалив бюджет національної оборони на 2021 фінансовий рік, який серед іншого передбачає санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2». Сума бюджету становить 740 млрд доларів.
  • 30 липня 2020 року група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій внесла в Сенат США (верхня палата Конгресу – ред.) законопроект про надання протягом п’яти років військової допомоги Україні на суму 300 млн дол. щорічно, в тому числі на придбання летальної зброї.
  • За інформацією посольства США, з 2014 року Сполучені Штати надали Україні допомогу на загальну суму 4,1 млрд дол.