У Криму «суд» засудив до року ув’язнення українського студента за обвинуваченням в «екстремізмі»

В окупованому Криму «Євпаторійський міський суд» засудив до одного року позбавлення волі в колонії загального режиму громадянина України, студента геолого-географічного факультету українського вишу, якого ФСБ обвинуватила в «створенні екстремістського співтовариства». Мова, ймовірно, йде про жителя Одеської області, випускника Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, який був затриманий окупантами в Євпаторії у вересні 2020 року.

«Євпаторійський міський суд» Фото wikimapia.org

Про засудження українця 21 травня повідомила прес-служба «Євпаторійського міськсуду».

«Вироком Євпаторійського міського суду Республіки Крим за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.282.1 Кримінального кодексу РФ (створення екстремістського співтовариства), засуджений студент геолого-географічного факультету одного з українських вузів. Встановлено, що в 2018 році громадянин України Д створив у соціальній мережі групу, розробив статут, структуру, символіку екстремістського співтовариства з метою повернення Республіки Крим та м. Севастополя під юрисдикцію України, активно вербував її членів з числа жителів Кримського півострова, закликав до вчинення протиправних дій. При відвідуванні в 2020 році Республіки Крим Д був виявлений і затриманий співробітниками ФСБ, які вже знали про його злочинну діяльність», – йдеться в повідомленні.

Як стверджують в «суді» українець нібито «провину визнав повністю, розкаявся у скоєному» і «усвідомив помилковість своїх переконань».

«З урахуванням сукупності ряду пом’якшуючих покарання обставин, в т.ч. стану здоров’я винного, його відношення до скоєного, каяття, активного сприяння слідству, йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 1 рік, з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму, з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з адмініструванням сайтів, спільнот (груп в соціальних мережах) з використанням електронних і інформаційно-телекомунікаційних мереж, в тому числі мережі «Інтернет», терміном на 1 рік», – заявили в «суді».

Нагадаємо:

  • 22 вересня 2020 року ФСБ заявила про затримання в окупованому Криму 22-річного громадянина України і 28-річного жителя Євпаторії за нібито «екстремістську діяльність» на півострові. «Київський райсуд» Сімферополя обрав їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
  • Затриманим 22 вересня ФСБ в окупованому Криму за обвинуваченням в екстремізмі громадянином України виявився 22-річний житель Одеси Олександр Долженков, який приїхав на півострів з матір’ю на відпочинок на початку вересня..
  • 25 вересня 2020 года Главк Нацполіції в АРК і Севастополі відкрив кримінальне провадження за фактом незаконного затримання ФСБ на території тимчасово окупованого Криму Олександра Долженкова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine