ЄС виділив €25,4 мільйона допомоги для постраждалих на сході України

Європейська Комісія оголосила про виділення 25,4 млн євро для надання гуманітарної допомоги для постраждалих на сході України.

Інформація оприлюднена на сайті Європейської Комісії.

«У часи, коли конфлікт на сході України вступив у свій восьмий рік, Європейська Комісія оголосила про виділення 25,4 мільйона євро гуманітарної допомоги, щоб допомогти людям, які все ще страждають від триваючої ворожнечі. Це доводить загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС з початку конфлікту до 190 мільйонів євро», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кошти, що були виділені сьогодні, допоможуть людям в регіонах, що уражені конфліктом, отримати доступ до медичної допомоги, включаючи кращу підготовку та відповідь на пандемію COVID-19, а також до системи цивільного захисту та правової підтримки. Ця допомога буде використана для відновлення пошкоджених будівель, шкіл і лікарень. Вона дозволить забезпечити для найбільш вразливих верств населення доступ до предметів першої необхідності, до забезпечення водою, а також до освіти в умовах надзвичайної ситуації. При цьому потреби найбільш чутливих категорій населення – літніх людей та людей із обмеженими можливостями – розглядатимуться як першочерговий пріоритет.

«Конфлікт на сході України продовжує спричиняти важкі страждання для цивільного населення, тоді як увага ЗМІ та міжнародної спільноти згасає. ЄС продовжує задовольняти гуманітарні потреби по обидва сторони від контактної лінії. Хоча ми продовжуємо допомогу для тих, хто найбільше страждає, мають бути знайдені стійкі рішення для досягнення миру й стабільності», – зауважив Єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич.

Як зазначає Єврокомісія, конфлікт на сході України з березня 2014 року вразив більше 5,2 мільйона людей, 3,4 мільйона з яких все ще потребують гуманітарної допомоги. При цьому триваючий конфлікт погіршує гуманітарне становище, в якому перебуває населення з обох сторін від лінії розмежування, включаючи доступ до їжі та засобів існування. Погіршується також ментальне здоров’я населення та загальна психологічна ситуація. Пандемія коронавірусу лише погіршує це важке становище.

  • З вересня 2020 року в Україні діє порядок отримання компенсації для людей, чий зруйнований чи пошкоджений будинок знаходиться на підконтрольній державі території. Центр журналістських розслідувань поцікавився в міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій про те, як працює механізм відшкодування та скільки людей отримали компенсації минулого року та з початку нинішнього.
  • Максимальна сума коштів, яку може отримати постраждалий власник нерухомості – 300 тис. грн. Який розмір виплати врешті буде призначений залежить від рішення спеціальної комісії, яка перевіряє право людини на компенсацію.
  • Детальніше – в матеріалі ЦЖР Виплати за зруйноване житло в зоні недосяжності
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine