Міноборони РФ створить 20 нових з’єднань на кордоні з Україною і країнами ЄС

Міноборони Росії планує до кінця 2021 року сформувати в Західному військовому окрузі (ЗВО), який межує з Україною, Латвією, Естонією і Фінляндією близько 20 нових з'єднань і військових частин у відповідь на дії країн НАТО і США на західному стратегічному напрямку. Нові підрозділи отримають сучасне озброєння і військову техніку.

Фото: mil.ru

Про це заявив міністр оборони РФ Сергій Шойгу 31 травня на засіданні колегії російського військового відомства.

За його словами, обстановка на західному стратегічному напрямку характеризується наростанням військових загроз: ВВС США нарощують інтенсивність польотів стратегічної бомбардувальної авіації, кораблі НАТО з керованою ракетною зброєю заходять в Балтійське море, крім того, США і НАТО збільшили число військових навчань біля російського кордону.

«Дії наших західних колег руйнують систему безпеки в світі і змушують нас вжити заходів адекватної протидії. Ми постійно вдосконалюємо бойовий склад військ. До кінця року в Західному військовому окрузі буде сформовано близько 20 з’єднань і військових частин», – сказав Шойгу.

Він додав, що організаційні заходи «синхронізовані з постачанням сучасного озброєння і військової техніки». Зокрема, в поточному році в війська ЗВО планується поставити близько 2 тис. одиниць зброї.

«Крім цього, постійно вдосконалюється підготовка особового складу і органів військового управління. Інтенсивність відпрацювання завдань бойової підготовки кораблями Балтійського флоту підвищилася на 30%. Виконано понад 200 вправ з застосуванням різних видів озброєння. Наліт авіації округу збільшився на 4%», – зазначив міністр оборони РФ.

Нагадаємо:

  • 6 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський та державний секретар США Ентоні Блінкен вказали на значну кількість військових РФ, які розміщуються біля кордонів з Україною, в окупованому Криму та Донбасі. За словами Зеленського, загальний російський контингент, який вкрай повільно зменшується, складає 75 тисяч військових і створює ймовірну загрозу військової ескалації з боку РФ. Блінкен наголосив, що США продовжують ретельно спостерігати за ситуацією.
  • 18 травня 2021 року головнокомандувач Збройними Силами України Руслан Хомчак на засіданні Військового комітету НАТО повідомив, що Росія продовжує тримати близько 80 тисяч своїх військових і значну кількість озброєння і військової техніки біля кордону з Україною. Російські кораблі, перекинуті з Північного флоту і Каспійської флотилії, продовжують перебувати в Азово-Чорноморському регіоні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine