У Празі суд заочно засудив до 20 років ув’язнення чеха, який воював проти України на боці «ЛНР»

Празький міський суд 1 червня засудив до 20 років позбавлення волі громадянина Чехії Мартіна Кантора, який брав участь в бойових діях на Донбасі проти Збройних Сил України у лавах бойовиків так званої «ЛНР».

Фото: 5.ua

Про це повідомляє чеське видання Novinky.

32-річний Кантор визнаний винним за обвинуваченням у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі. Його судили заочно, оскільки він не повернувся з України в Чехію і його місцезнаходження невідоме. Вирок не остаточний.

«Хоча суд не побачив деяких доказів, спочатку заявлених обвинуваченням, вина підсудного була доведена поза всяких розумних сумнівів», – сказав суддя Ян Шотт.

У 2015 році Кантор вилетів з Праги через російський Ростов-на-Дону на Донбас, де, згідно з обвинувальним висновком, пройшов підготовку і став снайпером в «армії ЛНР». Згідно досьє, він дослужився до сержанта і брав участь в бойових діях проти ЗС України.

«Як член розвідувально-диверсійної групи він особисто встановлював міни і гранатомети в районі лінії розмежування», – сказав прокурор Мартін Били, який запросив для Кантора 20 років позбавлення волі.

Однак, за словами адвоката Кантора, ніяких доказів, що підтверджують поведінку, вказану в обвинувальному висновку, представлено не було, і він запропонував виправдати свого підзахисного.

В ході судового процесу дали свідчення кілька експертів і свідків – друзі Кантора. Вони розповіли, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на стороні проросійських сепаратистів і писав їм про свої успіхи в армії сепаратистів.

Один з друзів Кантора заявив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім він нібито отримав електронною поштою повідомлення про те, що Кантор мертвий, але підтвердити це не вдалося.

Нагадаємо:

  • 22 вересня 2020 року міський суд Праги засудив до 4,5 років ув’язнення громадянина Білорусі Олексія Фадєєва за участь в організованому злочинному угрупованні на Донбасі. Він брав участь у бойових діях проти України у лавах так званої «Республіканської гвардії ДНР», однак стверджував, що стріляв тільки на навчаннях.
  • 5 грудня 2020 року празький Верховний суд змінив умовний термін на три роки в’язниці для громадянина Чехії Павела Кафки, який брав участь у збройному конфлікті на Донбасі та у лавах незаконних збройних формувань воював проти Збройних Сил України.
  • 21 квітня 2021 року у Чехії Національний центр протидії організованій злочинності (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, в ході якої були затримані не менше п’яти чехів, які були членами воєнізованих формувань і, як підозрюють, воювали на Донбасі на стороні проросійських бойовиків. Вони працювали під контролем співробітників ГРУ, які працювали в російському посольстві в Празі. 23 квітня Окружний суд Праги ухвалив взяти під арешт трьох з п’яти підозрюваних.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine