Нардеп Умєров закликав Раду скасувати закон про вільну економічну зону «Крим»

Новини
Рустем Умєров, народний депутат (фракція ГОЛОС) Фото: YouTube RadaTVchannel

Народний депутат Рустем Умєров (фракція ГОЛОС) закликав Верховну Раду скасувати закон про фейкову вільну економічну зону «Крим», яка дозволяє бізнесу українських олігархів працювати на окупованому РФ півострові, сплачуючи податки у бюджет країни-агресора, і, одночасно, дискримінує кримчан, оскільки визнає їх нерезидентами в Україні.

Про це Умєров, який є одним з ініціаторів законопроекту №5502 про скасування ВЕЗ «Крим», заявив 4 червня на пленарному засіданні парламенту, передає Центр журналістських розслідувань.

«Восьмий рік поспіль у нас триває тимчасова окупація українського Криму, і восьмий рік поспіль у нас працює вільна економічна зона «Крим». Це означає що Україна восьмий рік створює пільгові умови роботи з окупантом. У 2015 році Кабінет міністрів України заборонив торгівлю з Кримом до дня повернення Криму до нашого суверенітету. Чому ж досі діє закон, який створює вільну економічну зону в Криму? Ми власними руками створюємо можливості, які допомагають спонсорувати окупантів», – сказав нардеп.

«Ми кажемо – «Крим – це Україна». Але ми прирівнюємо українських громадян з кримською пропискою до нерезидентів – фактично до іноземців. Наші громадяни з кримською пропискою мають купу бюрократичних проблем. Приміром, може бути обмежений доступ до банківських послуг. Або – людина, яка отримала спадок, має заплатити більші податки, тобто, як іноземець», – додав він.

Умєров закликав нардепів скасувати закон про вільну економічну зону «Крим».

«Я переконаний, що скасування вільної економічної зони «Крим» та прийняття пакету законів «Кримська платформа» стане потужним сигналом для міжнародних партнерів. Зокрема, і для тих, хто вже в серпні приїде в Україну на перший саміт «Кримської платформи». Ми постійно маємо показувати світу, що Україна не лише просить допомоги, а й сама робить важливі кроки для деокупації півострова. Цей закон треба скасувати», – наголосив народний депутат.

Як повідомлялось, 18 травня 2021 року у Верховній Раді України зареєстрований проект закону про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим». Проєкт встановлює статус резидентів для громадян України в Криму, скасовує ліцензії та дозволи, видані до окупації, та забороняє постачати воду до окупованої території.

Подробиці про те, чому має бути скасований закон про ВЕЗ «Крим», як після цього захистити права кримчан, порушені цим законом, та якими мають бути економчні відносини з окупованим Кримом, читайте у матеріалах Центру журналістських розслідувань: «ВЕЗ «Крим»: чи перегорнемо сторінку», «Скасування ВЕЗ «Крим». Що натомість?» та «Без ВЕЗ: Особливості економічних відносин з окупованих Кримом».

Нагадаємо:

  • Упродовж трьох років кримські громадські діячі та Меджліс кримськотатарського народу закликають скасувати закон про фейкову ВЕЗ «Крим», оскільки він дискримінує громадян України з Криму (мають статус нерезидентів) і водночас дозволяє українському бізнесу працювати на окупованій території, хоча це порушує санкційний режим, введений західними партнерами і самою Україною на півострові.
  • 18 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи України», який входить до пакету законів, які треба ухвалити до саміту Кримської платформи.
  • Парламентське міжфракційне об’єднання «Кримська платформа» розробляє пакет законопроектів, що стосуються тимчасово анексованого півострова, розглянути які Верховна Рада планує до 18 травня і 23 серпня.