Президент УАФ у Римі проводить переговори з УЄФА щодо слогана «Героям слава!» на футболках

Новини
Президент УАФ Андрій Павелко і головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко Фото: Facebook Андрей Павелко

Президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко проводить переговори у Римі з представниками Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) щодо дозволу на розміщення на формі збірної України з футболу слогану «Героям слава!».

Про це Павелко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Учора ввечері ми отримали лист від УЄФА щодо нових рішень, які були прийняті стосовно форми національної збірної з футболу. Зранку я терміново вилетів у Рим, де перебуваю зараз і де тривають наші перемовини з представниками УЄФА», – написав Павелко.

Він вказав, що у своєму листі УЄФА підтверджує, що дизайн української форми «був попередньо погоджений до кожної літери і з гаслом «Героям слава!».

«Це гасло вже давно є традиційним привітанням для наших вболівальників на всіх стадіонах і на всіх матчах національної збірної України! Воно футбольне і саме тому було затверджене УЄФА. Кілька днів тому це підтвердив і офіційний коментар європейського футбольного союзу щодо нового дизайну форми нашої збірної», – наголосив президент УАФ.

«УАФ завжди поважала міжнародні спортивні принципи і слідувала правилам, якими у своїй роботі керуються найвищі футбольні органи. Так було й цього разу, і буде надалі», – додав Павелко.

Як повідомлялось, УЄФА проаналізував нову форму збірної України після запиту з боку Російського футбольного союзу (РФС) і зобов’язав прибрати з неї напис «Героям слава». В УЄФА відзначили, що карта України на формі не порушує правил, оскільки ООН визнає відповідні кордони держави. Слоган «Слава Україні» також залишиться на екіпіровці, оскільки сам по собі може розглядатися як неполітичний. При цьому другий слоган – «Героям слава» – має бути прибраний з форми, оскільки в поєднанні з першим він несе явний політичний сенс.

Нагадаємо:

  • Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) затвердила нову форму збірної України з футболу, дизайн якої обурив політиків у Росії. На формі є написи «Слава Україні!» та «Героям слава!», а також контур мапи України разом із тимчасово окупованими територіями Донбасу та Криму.
  • Євро-2020 триватиме з 11 червня по 11 липня 2021 року. У межах групового етапу збірна України 13 червня зіграє з Нідерландами, 17 червня — з Північною Македонією, а 21 червня — з Австрією.