В Криму «суд» відхилив апеляцію редактора газети Qırım, якого оштрафували за згадування Меджлісу

В окупованому Криму «Залізничний районний суд» Сімферополя відхилив апеляційну скаргу головного редактора кримськотатарської газети Qırım («Къырым») Бекіра Мамутова, якого «мировий суд» Київського району Сімферополя 20 квітня оштрафував на 4 тисячі рублів за публікацію доповіді Генерального секретаря ООН, де згадувався Меджліс кримськотатарського народу без позначення, що його діяльність заборонена в Росії і Криму.

Головний редактор газети Qirim Бекір Мамутов Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

««Суддя» Олена Тощева залишила чинною постанову «суду» першої інстанції, а апеляційну скаргу не задовольнила. Редактор газети зауважив, що досі не вирішив, чи оскаржуватиме це рішення в «суді» касаційної інстанції», – розповіли правозахисники.

В свою чергу, представництво президента України в АР Крим засудило дії окупаційної адміністрації Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму щодо переслідування головного редактора газети Qırım Бекіра Мамутова.

«Відповідні дії є свідченням продовження політики переслідування як свободи слова, так і перешкоджання діяльності Меджлісу кримськотатарського народу», – заявили у представництві.

Нагадаємо:

  • 20 квітня 2021 року в окупованому Криму «мировий суд» Київського району Сімферополя оштрафував на 4 тис. рублів головного редактора кримськотатарської газети Qirim («Къырым») Бекіра Мамутова за публікацію доповіді Генерального секретаря ООН, в якому згадувався Меджліс кримськотатарського народу, без позначення, що його діяльність заборонена в Росії і Криму.
  • 29 квітня 2021 року Місія США на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні звернулася до РФ з вимогою припинити окупацію Криму, звільнити українських політв’язнів і вивести свої війська зі сходу України. Місія також засудила рішення «суду» в Криму про штраф у відношенні редактора кримськотатарської газети Qırım Бекіра Мамутова за статтю, в якій згадувався доповідь ООН про Меджлісі кримськотатарського народу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine