Американські моряки оголосили про участь у військовому навчанні «Сі Бриз-2021» у Чорному морі

Шостий флот Сполучених Штатів Америки, штаб-квартира якого розташована в італійському Неаполі, офіційно оголосив про свою участь у спільному українсько-американському щорічному військовому навчанні SeaBreeze-2021.

Штабний корабель 6-го флоту США USS Mount Whitney (LCC 20) проходить Босфор Фото: Twitter Yörük Işık

Про це повідомляє прес-служба посольства США в Києві.

«Шостий флот США офіційно оголосив про участь у спільному українсько-американському щорічному військовому навчанні SeaBreeze-2021, що розпочинається наступного тижня в Чорноморському регіоні», – йдеться в повідомленні посольства.

Зазначено, що спільні навчання підвищують сумісність, посилюють морську безпеку та забезпечують мир у регіоні.

Дипломати уточнюють, що у навчанні SeaBreeze в 2021 році візьме участь найбільша кількість країн за всю історію їх існування.

«32 країни із шести континентів. 5 тисяч військових. 32 кораблі. 40 літаків. 18 команд спеціальних операцій та дайвінгу», – наголошують у посольстві.

Як повідомлялось, в цьому році до традиційного багатонаціонального навчання «Сі Бриз-2021», які відбудуться влітку у північно-західній частині Чорного моря та в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях, залучать понад 30 кораблів, морську піхоту України й США, велику кількість броньованої техніки і артилерії, українську і американську авіацію, а також безпілотні авіаційні комплекси, зокрема ударний безпілотник Bayraktar TB2 Повітряних Сил ЗС України.

Нагадаємо:

  • РФ оголосила про закриття з 24 квітня до 31 жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. У МЗС України заявили, що такі дії Росії є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine