Саміт Кримської платформи повинен прийняти підсумковий документ про деокупацію – Кориневич

Саміт Кримської платформи має ухвалити підсумковий документ, який охоплюватиме всі ключові питання, пов’язані з тимчасовою окупацією Криму.

Антон Кориневич, постійний представник президента України в АР Крим Фото: investigator.org.ua

Про це заявив постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич під час дискусії «Саміт Кримської платформи: як Україна і трансатлантичні партнери можуть розв’язати проблему мілітаризації Криму?», організованої Німецьким фондом Маршалла США, пише Укрінформ.

«Ми вважаємо, це буде дуже хороший результат, якщо саміт, який відбудеться 23 серпня в Києві, завершиться підсумковим документом, якоюсь політичною декларацією, яка включатиме всі ключові питання і проблемні сфери щодо тимчасової окупації Криму Російською Федерацією», – сказав він.

За словами Кориневича, нині на міжнародному рівні докладається багато дипломатичних та правозахисних зусиль, зокрема Генеральною Асамблеєю ООН та ПАРЄ, але досі не було всеосяжної, повноцінної міжнародної платформи, «де можна було б обговорювати всі питання, пов’язані з Кримом».

Такий підсумковий документ, зауважив він, буде важливим результатом саміту також для людей, які щодня займаються лише питаннями Криму.

Кримська платформа діятиме на постійній основі як процес, «що не зупиниться, поки не відбудеться деокупація і реінтеграція Криму», додав Кориневич.

За його словами, у Києві працюватиме офіс Кримської платформи, укомплектований персоналом, що постійно займатиметься лише питаннями Криму в режимі 27/7.

На думку Кориневича, для пришвидшення деокупації і реінтеграції важливо реалізовувати конкретні проєкти в рамках платформи, чого «не хоче Росія». Це можуть бути й «невеликі» проєкти, як то створення Музею кримськотатарської культури в Києві чи відкриття лікарні або університету в Генічеську – неподалік адміністративного кордону Криму. «Але насправді це не дрібниці, – зазначив він. – Це вагомі речі, які будуть важливим кроком вперед на шляху реалізації Кримської платформи».

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму. 29 вересня Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ, яким доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізувати заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. Також президент затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
  • 20 травня 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine