У РФ заявили, що відкрили попереджувальний вогонь по британському есмінцю в Чорному морі біля берегів окупованого Криму

Новини

Російський бомбардувальник Су-24М 23 червня виконав «попереджувальне бомбометання» по курсу руху британського есмінця Defender в Чорному морі. Влада РФ заявила, що Defender увійшов в «територіальне море» в районі мису Фіолент (південно-західне узбережжя окупованого Росією Криму).

Про це в міноборони РФ розповіли журналістам, пише ТАСС.

У відомстві пояснили дії корабля і бомбардувальника нібито «порушенням державного кордону Росії». У міноборони РФ стверджують, що есмінець був попередньо попереджений про застосування зброї в разі порушення кордону, але британський військовий корабель «на попередження не відреагував».

«О 12:06 і 12:08 прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу. О 12:19 літак Су-24М виконав попереджувальне бомбометання (4 осколково-фугасних авіаційних бомби ОФАБ-250) по курсу руху есмінця з керованою ракетною зброєю (УРО) «Дефендер», – заявили в Міноборони РФ.

О 12:23 есмінець покинув води.

22 червня 73-й морський центр спеціальних операцій ВМС України повідомляв про проведення спільного тренування українських та британських військових на борту есмінця.

У порту Одеси 21 червня стояв HMS Defender D36, писала «Думська». Видання повідомляло, що на його борту Великобританія і Україна уклали договір про підтримку розвитку Військово-морських сил України.

Есмінець HMS DEFENDER прибув до Одеси минулої п’ятниці. Він став уже другим кораблем Королівського флоту, який відвідав Одесу протягом останніх кількох тижнів, після HMS TRENT.

Нагадаємо:

  • Велика Британія та Україна домовилися про спільне виробництво ракетних катерів для українських Військово-Морських Сил. 7 жовтня міністр оборони України Андрій Таран і державний секретар із питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Воллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах. Документ було підписано в присутності Володимира Зеленського, який перебував з офіційним візитом у Великій Британії.
  • За інформацією Офісу президента, документ передбачає, що Велика Британія допоможе переоснастити Військово-Морські Сили України сучасними ракетними катерами, які сумісні зі стандартами НАТО і будуть здатні закрити потребу в кораблях такого класу в Чорному та Азовському морях. Для фінансування цих робіт уряд Великої Британії надасть позику на десять років на суму до 1,25 млрд британських фунтів. Україна матиме можливість спостерігати та навчатися під час побудови перших кораблів у Британії паралельно з модернізацією власного суднобудування, яке забезпечить будівництво наступних кораблів вже в Україні. Кошти підуть також на будівництво портової інфраструктури для базування кораблів в Очакові.
  • Перший ракетний катер, спроєктований у Великій Британії для ВМС ЗС України, закладуть на початку 2022 року. Роботи відбуваються у рамках підписаного раніше меморандуму між Об’єднаним Королівством і Україною про переоснащення ВМСУ