Багатонаціональні навчання «Сі Бриз-2021» завершені

Багатонаціональні військові навчання «Сі Бриз-2021», які почалися 28 червня, завершилися.

«Навчання Sea Breeze 2021 завершено! Всі покладені завдання виконані в повному обсязі», – заявив командувач Військово-Морських сил Збройних сил України Олексій Неїжпапа.

Кораблі, які беруть участь у тренуваннях, повернулися до Одеси.

«Робота виконана відмінно!», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після офіційного завершення навчань кораблі вирушать до Болгарії.

Навчання «Сі Бриз-2021» проходили з 28 червня до 10 липня в регіоні Чорного Моря. Україна та США спільно провели навчання за участю та підтримки 32 країн.

Рівень співпраці та інтеграції учасників багатонаціональних військових навчань «Сі Бриз-2021» був найвищим, повідомив керівник навчань «Сі Бриз-2021» від американської сторони капітан ВМС США Стюарт Боуман.

Росія вивела в Чорне море весь корабельний склад свого Чорноморського флоту для спостереження за організованими США та Україною багатонаціональними навчаннями «Сі Бриз-2021», намагаючись таким чином продемонструвати готовність застосувати силу, хоча вона не співмірна з потенціалом країн, які беруть участь у маневрах.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2021 року в Одесі стартували щорічні міжнародні навчання «Сі Бриз-2021». Цього року навчання будуть наймасштабнішими за понад 20 років їх проведення. Головна ідея «Сі бриз-2021» – підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні. Навчання триватиме з 28 червня по 10 липня в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський та інших південних районах України. В маневрах беруть участь біля 30 кораблів, катерів та суден, більше 30 літаків і вертольотів, до 5 тисяч особового складу та 50 одиниць озброєння і військової техніки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine