ВМСУ отримали перший ударний безпілотник Bayraktar TB2 із Туреччини

Новини
Ударний БПЛА Bayraktar TB2, поставлений для ВМСУ Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

До України з Туреччини надійшов перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2, призначений для озброєння ВМСУ.

Про повідомляє Міністерство оборони України.

«Набираємо висоту … перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил поставлено до України. Проводимо остаточні приймальні випробування комплексу в місці базування», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, отримавши на озброєння безпілотники Bayraktar TB2, ВМСУ отримають змогу для ефективного спостереження та прикриття узбережжя та акваторій Чорного і Азовського морів , а також можливість ураження надводних та наземних об’єктів супротивника високоточними засобами.

Bayraktar TB2 – це ударний безпілотник оперативно-тактичного рівня, з розмахом крил у 12 метрів та здатністю знаходитись у повітрі протягом 24 годин та радіусом дії у 150 км. Такі характеристики були досягнуті завдяки широкому використанню композитних матеріалів та економічному двигуну Rotax 912. Максимальна злітна маса безпілотника становить 560 кг, при максимальній вазі корисного навантаження у 50 кг. Окрім того, Bayraktar TB2 оснащений системою автоматичного зльоту та посадки, що значно спрощує його експлуатацію.

Нагадаємо:

  • 12 січня 2019 року Україна підписала угоду з Туреччиною про закупівлю для українських Збройних Сил багатоцільових ударних оперативно-тактичних дронів Bayraktar TB2.
  • У березні 2019 року в Україні пройшли успішні випробування багатоцільового ударного безпілотника Bayaraktar TB2, який був закуплений у Туреччини та прийнятий на озброєння українських Збройних Сил. Злетівши з аеродрому в Хмельницькій області, безпілотник точно знищив цілі на Житомирському полігоні.
  • У грудні 2020 року Україна та Туреччина підписали угоди про передачу технологій та виробництво протичовнових корветів типу Ada і ударних безпілотних авіаційних комплексів типу Bayraktar для потреб ВМСУ.
  • 4 липня 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна очікує незабаром отримати сучасні та ефективні безпілотні літальні апарати Bayraktar, українські екіпажі для яких завершують підготовку в Туреччині.