Разумков хоче скликати на 23 серпня засідання Ради на підтримку Кримської платформи

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков має намір скликати на 23 серпня позачергове засідання парламенту, щоб ухвалити звернення до міжнародних організацій, урядів і парламентів іноземних держав про посилення співпраці в межах Кримської платформи для протидії агресії РФ.

Верховна Рада України Фото: investigator.org.ua

Про це повідомив народний депутат із фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко на своїй сторінці у Facebook.

«Разумков хоче скликати на 23 серпня позачергове засідання Верховної Ради через Кримську платформу. Депутатам розіслали лист про збір підписів за скликання позачергового засідання Ради», – написав Гончаренко.

За його словами, на позачерговому засіданні нардепам пропонують розглянути проект постанови №5775 «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Європейського парламенту, урядів і парламентів іноземних держав щодо посилення міжнародного співробітництва в рамках Кримської платформи для протидії агресії Російської Федерації».

На сайті українського парламенту у пояснювальній записці до проекту постанови вказано, що її прийняття дозволить схвалити Звернення Верховної Ради України до ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, ПА ОЧЕС, Європейського Парламенту, урядів і парламентів іноземних держав щодо посилення міжнародного співробітництва в рамках Кримської платформи для протидії агресії Російської Федерації. Залучення міжнародних організацій та їх парламентських вимірів, урядів та парламентів іноземних держав до роботи парламентського виміру «Кримської платформи», надасть додаткового поштовху процесові деокупації тимчасово окупованих Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Як повідомлялось, президент України Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму. 29 вересня Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ, яким доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізувати заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. Також президент затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine