Незаконно засудженого в РФ кримчанина Приходька етапували до Владимирського централу – адвокат

Незаконно засудженого в Росії українського активіста з окупованого Криму Олега Приходька, місцезнаходження якого не було відомо два місяці, етапували в установу ФКУ Т-2 УФСІН РФ по Володимирській області, відоме як тюрма Володимирський централ для особливо небезпечних злочинців.

Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: Ґрати

Про це виданню «Ґрати» повідомив адвокат активіста Назім Шеіхмамбетов, який отримав відповідь на запит про місцезнаходження Приходька з Федеральної служби виконання покарань РФ.

«Адвокат сказав, що у Володимирському централі Приходько проведе перший рік свого ув’язнення, згідно з рішенням суду», – пише видання.

Як повідомлялось, 17 травня 2021 року у Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляцію захисту, залишив без змін вирок Південного окружного військового суду (Ростов-на-Дону), за яким український активіст з окупованого Криму Олег Приходько був засуджений до 5 років позбавлення волі.

В кінці травня 2021 року консул України Тарас Малишевський повідомив, що у Олега Приходька, якого мали етапувати із СІЗО-1 Ростова-на-Дону в колонію суворого режиму для відбування терміну покарання, погіршується стан здоров’я.

Нагадаємо:

  • 3 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону засудила українського активіста Олега Приходька до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Перший рік свого терміну він повинен буде провести у в’язниці – колонії з найсуворішим режимом, де ув’язнені весь час утримуються в камерах. Крім того, Приходьку призначений штраф в розмірі 110 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень).
  • МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із оголошенням російським судом незаконного вироку громадянину України Олегу Приходьку за сфабрикованими обвинуваченнями в «підготовці терористичного акту, виготовленні і незаконному зберіганні вибухових речовин».
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine