Суд дозволив заочне розслідування щодо Януковича у справі розстрілу Майдану

Новини
Виктор Янукович на пресс-конференции в Ростове-на-Дону

Суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо біглого експрезидента України Віктора Януковича Віктора Януковича за фактами умисних вбивств у лютому 2014 року на Майдані.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього президента у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних відносно мітингувальників у лютому 2014 року в центральній частині Києва – на Майдані Незалежності та прилеглих вулицях.

Оскільки експрезидент переховується від органів слідства та суду на території держави-агресора Російської Федерації, таке рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно нього за його відсутності (in absentia).

«За даними слідства, колишній глава держави, бажаючи припинити масові акції протесту, які ставили під загрозу його перебування при владі, використовуючи наявні повноваження Президента України, діючи у складі організованої групи спільно з колишніми головою СБУ та міністром внутрішніх справ, не пізніше 18 лютого 2014 року організував застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів. Такі дії призвели до масових жертв серед мітингувальників в центральній частині м. Києва з 18 по 20 лютого 2014 року, в тому числі до протиправного заподіяння смерті 62 особам», – йдеться у повідомленні.

У травні 2021 року Генпрокурорка Ірина Венедиктова повідомила, що Росія відмовила Україні в екстрадиції колишнього президента Віктора Януковича і Офіс генпрокурора готує повторний запит до РФ. Вона нагадала, що стосовно Януковича є вирок суду, який набрав чинності 2 жовтня 2020 року, за яким його засуджено на 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • 24 січня 2021 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив екс-президента України Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку Російської Федерації.
  • У січні 2021 року слідчі ДБР за погодженням з прокурорами Офісу генпрокурора повідомили про підозру колишньому президенту України Віктору Януковичу в державній зраді (ч.1 ст.111 КК України) за підписання «харківських угод», якими було продовжено на 25 років строк перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.