Зеленський підписав три закони з пакета судової реформи

Президент України Володимир Зеленський 3 серпня підписав три закони про судову реформу.

Зеленский

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Відповідну інформацію опубліковано на сайті Верховної Ради.

Ідеться про закон №1629-IX, який стосується відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (із пропозиціями президента), а також про закони №1635-IX і №1636-IX, що стосуються роботи Вищої ради правосуддя.

20 липня на позачерговому засіданні парламенту три законодавчі ініціативи розблокувала Рада. Депутати відхилили низку проєктів постанов про скасування рішень парламенту.

22 липня закони підписав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Нагадаємо:

  • Верховна Рада 14 липня ухвалила закон про реформу Вищої ради правосуддя – ключового органу в судовій системі, який передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП, а також змінює порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Документ передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП, а також змінює порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Також законопроєкт пропонує вирішальну роль міжнародних експертів у відборі членів ВРП.
  • Як пояснюють у Центрі протидії корупції, основна перевага законопроєкту в тому, що він забезпечує перезавантаження ВРП за участі міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос. До цього раніше закликали міжнародні партнери та Венеційськаї комісія.
  • У ЦПК нагадали, що зараз Вища рада правосуддя – це головний орган в системі судової влади країни. У руках членів ВРП зосереджено фактично повний контроль за призначенням і звільненням суддів, їх захистом від неправомірних посягань та притягненням до відповідальності за порушення. До прикладу, саме завдяки ВРП майже всі судді, що забороняли мирні зібрання і переслідували активістів під час Революції Гідності, зберегли свої посади. ВРП також покриває суддів ОАСК та тисне дисциплінарними справами на суддів Вищого антикорупційного суду й відмовляється звільняти суддів, які брешуть в деклараціях, ухвалюють свавільні рішення чи сідають п’яними за кермо.
  • 13 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за вирішальної ролі міжнародних експертів у формуванні ВКСС із пропозиціями президента Володимира Зеленського, який раніше ветував цей законопроект.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine