У Криму «суд» на 8 місяців обмежив свободу голові Судакського регіонального меджлісу Ільверу Аметову

Новини
Ільвер Аметов у створеному приватному музеї в Судаку Фото: Facebook Alina Smutko

«Судацький міський суд» визнав винним активіста національного руху кримських татар Ільвера Аметова і призначив йому покарання у вигляді восьми місяців обмеження волі.

Згідно оприлюдненого «суддею» Оленою Боси вироку, активіст зобов’язаний не залишати свого житла в нічний час доби і відзначатися один раз на місяць в органах МВС, а також йому обмежений виїзд за межі міста Судак, пише Кримська правозахисна група.

Адвокат Олексій Ростовцев, який захищав Ільвера Аметова, заявив, що має намір подавати апеляційну скаргу в «Верховний суд» Криму.

«Прокурор» напередодні попросив суд призначити Аметову покарання у вигляді десяти місяців обмеження волі.

В окупованому Криму почався судовий процес над головою Судакського регіонального меджлісу, ветераном кримськотатарського національного руху Ільвером Аметовим, в будинку і приміщеннях кафе якого російські силовики у вересні 2019 роки провели «огляд» і вилучили старовинні експонати його приватного музею. Аметов обвинувачується в нібито придбанні та зберіганні вогнепальної зброї.

Нагадаємо:

  • 27 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук в будинку і приміщенні кафе, яке належить голові Судакського регіонального меджлісу, ветерана кримськотатарського руху Ільвера Аметова. Після обшуку поліцейські відвезли з собою експонати домашнього музею: старовинну зброю, предмети культури, побуту та історії кримських татар, які Алієв колекціонує понад 20 років. Як обгрунтування для проведення «оперативно-розшукового заходу» російські поліцейські пред’явили розпорядження «міністра внутрішніх справ по Республіці Крим», з якого випливає, що в діях Аметова нібито вбачаються «ознаки діяння, передбаченого ст.ст. 238 ч.1 (виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки) 282.2 ч.1 (організація діяльності екстремістської організації), 280 ч.1 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) КК РФ».
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав обшук, який провели російські силовики у Ільміра Аметова, новим витком репресій щодо кримських татар на півострові.
  • Слідчі Главку Нацполіції в АРК та Севастополі відкрили кримінальне провадження за фактом проведення незаконних обшуків російськими силовиками в окупованому Криму в усіх помешканнях Ільміра Аметова.