РФ продовжує знищувати православну громаду в окупованому Криму – Денісова

РФ продовжує знищувати православну громаду в окупованому нею Криму. Представники силових структур окупаційної влади під час Богослужіння увірвалися до приміщення чоловічого монастиря Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України в селі Балки Білогірського району Криму.

церковь

Фото: Голос Криму

«РФ продовжує знищувати православну громаду в тимчасово окупованому Криму. Напередодні підконтрольні Росії «силовики центру боротьби з екстремізмом» увірвалися в храм Кримської єпархії Православної Церкви України в селі Балки Білогірського району та змусили настоятеля архімандрита Даміана зупинити ранкове богослужіння. Вони повідомили, що священник нібито звершував молитву не відповідно до російського законодавства та почали складати протокол», – заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсмен наголосила, що переслідування членів релігійних організацій в окупованому Криму грубо порушує 18 статтю Загальної декларації прав людини та 9 статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Згідно з ними, кожен має право на свободу думки, совісті та релігії. Крім того, Женевська конвенція забороняє застосовує закони країни-агресора на окупованій території.

«Закликаю міжнародну спільноту посилити дипломатичний і санкційний тиск на Російську Федерацію та засудити дії, які порушують права громади Православної церкви України в Криму», – додала Денісова.

Як повідомлялось, на початку листопада 2020 року митрополит Криський і Сімферопольский ПЦУ Климент звернувся до Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша та представників країн-членів ООН за захистом через утиски ПЦУ та українців в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 4 серпня 2020 року Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади ПЦУ з кафедрального собору в Сімферополі.
  • У листопаді 2019 року окупаційний «Євпаторійський міський суд» ухвалив знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією в 2014 році. «Суд» задовольнив позовну заяву «адміністрації Євпаторії» до Громади в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина», Управління Кримської Єпархії Української православної церкви «про звільнення муніципальної земельної ділянки та проведення робіт з демонтажу зведеної будови».
  • 23 липпня 2020 року архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент отримав постанову так званої «служби судових приставів Криму» про знесення церкви ПЦУ в Євпаторії у п’ятиденний термін. Площа ділянки, яку окупаційна адміністрація вимагає звільнити, усього 30 кв. м.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine