У колонії «ДНР» вбили трьох засуджених громадян України

На окупованій території, в колонії так званої «ДНР», вбили трьох засуджених громадян України.

Про це повідомила радник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Гайде Різаєва.

«Так, згідно з достовірною інформацією, в одній з колоній так званої «ДНР» 6 серпня були вбиті троє громадян України. Всі вони були засудженими ще до початку війни і відбували покарання на непідконтрольній території. За що вбили – з точністю сказати неможливо. Навіть якщо це був бунт всередині колонії і з’ясування особистих стосунків між засудженими, то йому мали запобігти», – сказала Різаєва. Вона уточнила, що все це відбувалося в Кіровській виправній колонії №33, пише Укрінформ.

За її даними, один з трьох убитих громадян – чемпіон України, дзюдоїст із Запоріжжя Євген Сотников, раніше засуджений за вбивство 18-річного хлопця. Також відоме прізвище ще одного вбитого засудженого громадянина України, а про третього – нічого невідомо. «Відоме прізвище ще одного вбитого – це Давидов Олександр. До мене звернулися його рідні, які проживають на території України, з проханням посприяти у видачі тіла на нашу територію. А слід третього вбитого загубився десь у реанімації Донецька. Відомо, що його відвезли в реанімацію, там він через кілька годин помер… але, інформацію про нього ретельно приховують…», – розповіла Різаєва.

Вона наголосила, що хоча вбивства громадян України, які відбувають покарання, збройними формуваннями «ЛДНР» і є протизаконними, але немає можливості сьогодні ні контролювати, ні своєчасно реагувати на події, які відбуваються на окупованій території.

Євген Бражников, підозрюваний у катуваннях військовополонених та цивільних осіб у донецькому концтаборі «Ізоляція», через суд добивається відкриття кримінальних проваджень щодо потерпілих, свідків та слідчого у його справі.

Деталі цієї історії читайте також у текстовій версії матеріалу Микити Панасенка «Що відбулося за рік у справі «катів «Ізоляції».

Нагадаємо:

  • У березні 2020 року Євгену Бражникову було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації та порушенні законів і звичаїв війни – через жорстоке поводження з ув’язненими донецького концтабору «Ізоляція». Кримінальне провадження відкрито за заявами політичних бранців Станіслава Асєєва та Станіслава Печонкіна.
  • Роман Циб, начальник відділу Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора повідомив, що найближчим часом «справа Бражникова» буде скерована до суду. Строк досудового розслідування спливає 4 березня 2021 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine