РФ продовжує блокувати вільний судноплавство в Чорному і Азовському морях – Україна в ООН

Українська делегація на засіданні Ради безпеки ООН з підтримання міжнародного миру і безпеки на морі заявила про що не припиняється, нарощуванні з боку Росії військового потенціалу в Азово-Чорноморському регіоні і закликала припинити обмежувати там вільне судноплавство.

мост

Керченський міст Фото: most.life

Українська сторона нагадала про рішення Росії закрити до жовтня 2021 року частка Чорного моря в напрямку Керченської протоки під приводом військової підготовки. На думку української сторони, це є кричущим порушенням принципів свободи мирного судноплавства.

«На тлі триваючого нарощування військової потужності уздовж державного кордону України, Росія посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, зокрема, за рахунок збільшення кількості військово-морських суден, в тому числі здатних нести ядерну зброю. Росія не повинна перешкоджати транзитному проходу суден через міжнародний протоку і через порти Азовського моря. Росія повинна припинити агресію проти України і відновити повагу до суверенітету і цілісності території України в межах міжнародно визнаних кордонів», – йдеться в повідомленні місії України в ООН.

Як повідомлялось, РФ блокує Керченську протоку, яку вона, всупереч все ще чинній двосторонній угоді між Україною та Росією, фактично окупувала. З 16 квітня аж по 31 жовтня, тобто більше ніж на півроку пройти протокою з Азовського моря до Чорного і в зворотньому напрямку не зможуть жодні  військові кораблі та державні судна, окрім російських – таким є рішення Росії. В першу чергу ця заборона, звісно, стосується українських суден. 

Детальніше читайте в матеріалі ЦЖР Окупована протока

Нагадаємо: 

  • 18 грудня 2018 року Генасамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів».
  • У листопаді 2019 року Україна, Швеція, Литва і Естонія закликали РФ забезпечити вільний доступ до Азовського моря і гарантувати свободу судноплавства.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine