Чотири країни закликали РФ забезпечити вільний доступ до Азовського моря і гарантувати свободу судноплавства

Відразу чотири країни закликали РФ забезпечити вільний доступ до Азовського моря і гарантувати свободу судноплавства.

Російський танкер NEYMA блокує прохід під Керченською мостом, 25.11.2018 Фото: Reuters

Як пише «Європейська правда», заяву зробили України, Швеція, Литва і Естонія.

РФ закликали «поважати міжнародне право і його основні принципи та скасувати кроки, які суперечать цим принципам». Вони підкреслюють важливість досягнення стійкого політичного врегулювання конфлікту, ґрунтуючись на повному виконанні Мінських домовленостей, і закликають Росію «повністю взяти на себе відповідальність у цьому плані».

«Ми беремо до уваги повернення в Україну суден, незаконно захоплених Росією 2018 року, і закликаємо Росію виконувати свої міжнародні зобов’язання, забезпечуючи безперешкодний доступ в українські порти в Азовському морі, гарантуючи свободу судноплавства», – йдеться в заяві.

Країни рішуче засудили явне порушення суверенітету і територіальної цілісності України актами агресії російських збройних сил з лютого 2014 року.

«Незаконним приєднанням Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до Російської Федерації, чого ми не визнаємо», – заявили міністри.

Нагадаємо: 

  • Україна сама не впорається із забезпеченням вільного проходу суден до Азовського моря, їй мають допомогти морські сили потужних держав, вважає генерал Філіп Брідлав, командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі у 2013-2016 роках.
  • Україна розширює участь в операціях НАТО: Збройні сили планують відправити інструкторів і викладачів для підготовки бійців Збройних сил Іраку в рамках операції  Альянсу, ВМС України візьмуть участь в операції НАТО Sea Guardian (Морський охоронець) в Середземному морі.
  • Керівництво НАТО продовжує вимагати від Росії нормалізації відносин в Чорному і Азовському морях, а також закликає повернути Крим.
  • 18 грудня 2018 року Генасамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine