Як працюють КППВ на Донбасі

Новини
КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

11 серпня перетнути лінію розмежування можна було тільки на одному пункті пропуску в Луганській області – на КПВВ «Станиця Луганська». Тут пропускали тільки пішоходів.

Єдиний для всіх КПВВ графік – з 08:00 до 16:00.

Як повідомили в благодійному фонді «Право на захист», допомога знадобилася дівчині, яка їхала додому з підконтрольній території зі свого весілля.

«Перетнути КПВВ вона не змогла – пропуск був зареєстрований на її старий паспорт, що підлягає заміні. Правозахисники спробували подати на електронну перепустку закордонний паспорт дівчини, але це не спрацювало», – повідомили правозахисники.

КПВВ «Новотроїцьке».

Перейти через КПВВ «Новотроїцьке» можна з 08:00 до 16:00, як і на всіх пунктах пропуску на Донбасі. Однак пропускають тут тільки в понеділок і п’ятницю. Саме в ці дні представники т.зв. «ДНР» відкривають свій блокпост «Оленівка». Наступного разу перетнути лінію розмежування на пункті «Новотроїцьке» можна буде 13 серпня.

Представники т.зв. «ДНР» випускають з ОРДО тільки тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім погодженням в т.зв. «Міжвідомчій штабі ДНР».

Уздовж лінії розмежування є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, які до сих пір залишаються без руху, так як представники т.зв. «ЛДНР» блокують там пропуск. Це КПВВ «Щастя» і «Золоте» в Луганській області, а також «Мар’їнка», «Гнутове» і «Майорське» в Донецькій області. Коли вони відновлять роботу – поки невідомо.

Щоб пройти КПВВ на Донбасі знову повернули обов’язкову установку додатка «Вдома» для контролю самоізоляції. Тому при перетині пункту пропуску слід мати сучасний смартфон, адже в іншому випадку перетнути пункт пропуску не вдасться.

Згідно з новими правилами, представники окупаційної влади дозволяють жителям окупованої Луганщини перетнути лінію зіткнення в обидва боки тільки раз на місяць. Ті, хто прописані на підконтрольній території, можуть проїхати тільки за списками.

Якщо у вас виникають питання щодо перетину, звернутися з ними можна до правозахисників як безпосередньо на пункті пропуску, так і за телефонами:

(099) 507 50 90
(068) 507 50 90
(093) 507 50 90

З 5 серпня змінилися правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином. Дані зміни стосуються правил перетину державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування на сході України і адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом.

Як повідомлялося, 28 липня 2021 року Кабмін України вніс зміни до постанови КМУ №1236 від 9 грудня 2020 року про протиепідемічні обмеження в частині перетину державного кордону і проходження самоізоляції особами, які повертаються з-за кордону. Правила перетину кордону були посилені для протидії можливій хвилі захворюваності штамом коронавируса «Дельта». Зокрема, всі, хто в’їжджає з РФ і Індії, зобов’язані будуть пройти 14-денну самоізоляцію.

Нагадаємо:

  • 16 червня 2021 року Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але значно послабив карантинні обмеження, оскільки на всій території України досягнуто «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки. Таким чином перетин державного кордону з будь-яких країн став безперешкодним для українців або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • З 17 червня 2021 року для громадян України, які прибувають на підконтрольну уряду територію з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму скасовано обов‘язкову самоізоляцію та обсервацію, оскільки з цього дня на всій території України встановлена «зелена» зона рівня епідемічної небезпеки. При перетині КПВВ українцям не потрібно встановлювати додаток «Вдома».