Продовжено ремонт КПВВ «Чаплинка» на адмінмежі з Кримом

Новини
КПВВ
КПВВ «Чаплинка», 02.06.2021 Фото: Facebook Ирина Веригина

КПВВ «Чаплинка» на адміністративному кордоні з окупованим Кримом не працюватиме ще місяць.

Про це повідомляє прес-служба митниці в Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

«Термін тимчасового припинення роботи КПВВ» Чаплинка «митного поста» Крим «митниці в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі продовжено з 16 серпня по 15 вересня 2021 року», – йдеться в повідомленні.

Як пояснили у відомстві, це пов’язано з продовженням ремонтних робіт, згідно з Положенням про облаштування контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях, тимчасово окуповану територію АР Крим та Севастополя і виїзду з них.

На адмінмежі з Кримом в штатному режимі продовжують працювати КПВВ «Каланчак» і «Чонгар».

Центр журналістських розслідувань ​уже сім років спостерігає за затяжним процесом облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на межі з окупованим Кримом. Їх, як відомо, три – «Чаплинка», «Каланчак» і «Чонгар», через які до карантинних обмежень щороку проходило в обидва боки до двох з половиною мільйонів людей. Стільки ж мешкало на півострові до його окупації Росією. 

Це не просто контрольні пункти, де у людей перевіряють належність документів і підстав для переміщення. Це вікно у вільний світ вільної країни, що обрала європейський шлях і стандарти, йому притаманні. Тому ми так наполегливо і послідовно контролюємо процес облаштування цих КПВВ – наші громадяни мають право на людські умови і доступні державні послуги. У сюжеті ми пригадали епопею з облаштуванням сервісних зон, тривалість якої вказує на неспроможність одних і волю інших, а в інтерв’ю із Ростиславом ЗАМЛИНСЬКИМ, заступником міністра  з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій з’ясовуємо, чому у КПВВ і досі немає одного власника і користувача.

Нагадаємо:

  • 7 червня 2021 року КПВВ «Чаплинка» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом закрили на два тижні через проведення ремонтних робіт.
  • 21 червня 2021 року роботу КПВВ «Чаплинка» припинили до 15 липня з метою забезпечення можливості проведення робіт з діагностики та удосконалення засобів зв’язку і спостереження на КПВВ.