Канада підтвердила участь у саміті Кримської платформи – посол

Канаду на саміті Кримської платформи, що відбудеться 23 серпня у Києві, офіційно представлятиме спікер Сенату Джордж Фьюрі, який через проведення 20 вересня в країні дострокових парламентських виборів буде на той момент займати найвищу політичну посаду в Канаді.

Фото: cutisproject.org

Про це агентству Укрінформ розповів посол України в Канаді Андрій Шевченко.

«Ми отримали офіційне підтвердження, що в Київ для участі у саміті Кримської платформи та відзначенні 30 річниці незалежності України приїде спікер канадського Сенату Джордж Фьюрі», – сказав Шевченко.

Через проведення у Канаді дострокових парламентських виборів 20 вересня, присутність високопоставлених канадських політиків на саміті Кримської платформи була під питанням, оскільки в Канаді на період виборчої компанії діє заборона на участь політиків, які балотуються, у міжнародних заходах.

Утім, членів канадського Сенату не обирають народним голосуванням, а призначають на посаду рішенням прем’єр-міністра, тому на сенаторів це обмеження не поширюється. Після розпуску парламенту і до формування нового уряду спікер Сенату – найвища політична посада у країні.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.
  • 6 серпня 2021 року під час форуму Експертної мережі Кримської платформи у Києві представили цілі та завдання семи підгруп у її складі.
  • 13 серпня 2021 року очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що кількість запланованого на 23 серпня учасників саміту Кримської платформи збільшилася до 42.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine