ДБР повідомило про підозру експосадовцю Міноборони, який закупив неякісні антиснайперські системи на понад 8,7 млн

Новини
Фото: dbr.gov.ua

Слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому директору Департаменту Міністерства оборони України, який закупив неякісні антиснайперські системи на понад 8,7 млн гривень, які неможливо використовувати у бойових умовах.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

«Посадовець, зловживаючи владою, закупив так звані антиснайперські системи. Експертиза встановила, що прилади непридатні для використання у Збройних Силах України. Вони містили демаскуючі елементи, що становило загрозу для життя та здоров’я військовослужбовців під час використання зазначених приладів у бойових умовах. Прилади до того ж не відповідають потребам закупівлі, через що державі було завдано збитків на понад 8,7 млн гривень», – йдеться у повідомленні.

Колишній високопосадовець Міноборони підозрюється у перевищенні військовою службовою особою влади та службових повноважень, тобто умисному вчиненні дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого групою осіб, в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 426-1 КК України).

У разі доведення вини йому загрожує позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генпрокурора, оперативний супровід – Служба безпеки України.