П’ятеро викрадених окупантами кримських татар знаходяться в будівлі ФСБ в Сімферополі, затриманих активістів відпустили

Новини
Кримськотатарські активісти біля відділу поліції «Залізничний», Сімферополь 05.09.2021 Фото: Facebook Лутфие Зудиева

П’ятеро викрадених 3-4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар – Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов – знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі. Затриманих Росгвардією понад 40 активістів, які хотіли дізнатися місцезнаходження своїх співвітчизників, відпустили з районних відділень поліції в ніч на 5 вересня, склавши на них адмінпротоколи.

Про це повідомила кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва на своїй сторінці в Facebook.

«Всі п’ятеро кримських татар, затриманих 3-4 вересня, знаходяться в будівлі УФСБ по Республіці Крим і Сімферополю. Тільки що цю інформацію підтвердив адвокату Ісляму Веліляєву слідчий Віталій Власов», – написала Зудієва.

Вона також зазначила, що адвокат Айдер Азаматов повідомив, що отримав інформацію про порушення кримінальної справи за ч.1 ст.281 КК РФ (Диверсія. Вчинення вибуху, підпалу або інших дій, спрямованих на руйнування або пошкодження підприємств, споруд, об’єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, засобів зв’язку, об’єктів життєзабезпечення населення з метою підриву економічної безпеки та обороноздатності РФ) щодо двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемова.

«Азіз Ахтемов, за словами фахівця Центру з надання безоплатної правової допомоги, відмовився від адвоката за угодою, але захисник Сафіє Шабанова повідомляє, що він повинен був зробити це в її присутності. Оскільки вона до цих пір не отримала доступ до свого довірителя, є підстави вважати, що до нього застосовувалися незаконні методи слідства, психологічний і фізичний тиск», – додала правозахисниця.

Вона також повідомила, що всіх затриманих біля будівлі ФСБ кримських татар, доставлених в відділи поліції «Залізничний» та «Центральний» відпустили з протоколами по частині 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення).

«У Криму знову чекають масових судів за адміністративними статтями. Якщо Ви готові стати громадським захисником і допомогти цим людям в судах, напишіть в коментарях або в приватны повыдомлення», – зазначила Зудієва.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.