У Криму «Верховний суд» відхилив апеляцію на заочний вирок активістові Едему Бекірову

«Верховний суд» окупованого Криму 16 вересня відмовив у задоволенні апеляційної скарги захисту на заочний вирок щодо кримськотатарського активіста, інваліда 1 групи Едема Бекирова, якого «Центральний райсуд» Сімферополя визнав винним нібито в «перевезенні та зберіганні боєприпасів, а також вибухових речовин» і засудив до 7 років позбавлення волі і штрафу 150 тисяч рублів. Зараз Бекіров знаходиться на материковій Україні в результаті обміну утримуваних осіб з РФ.

Едем Бекіров Фото: RFE/RL

Про це громадському руху «Кримська солідарність» повідомив адвокат Олексій Ладин.

««Суд» проігнорував всі доводи захисту і залишив вирок «Центрального районного суду» без зміни. Юрист планує готувати касаційну скаргу після отримання мотивувальної частини рішення», – йдеться в повідомленні.

Сторона захисту на слуханні наполягала на скасуванні вироку і припинення кримінального переслідування стосовно Едема Бекирова з причини відсутності злочинного діяння. Адвокат вважає, що дана кримінальна справа сфальсифікована, а версія з передачею сумки з вибухівкою вигадана секретним свідком спільно з співробітниками ФСБ.

Юрист зазначив суперечливість свідчень засекреченого свідка протягом усього судочинства. Спочатку він дав свідчення про те, що заборонені речовини Бекиров передав з рук в руки, але коли в ЗМІ стало широко відомо про те, що у Едема ампутована нога, і він пересувається на милицях, то свідок змінив свідчення, заявивши, що обвинувачений ніс вибухівку на плечі. Юрист вважає, що і це неможливо в його фізичному стані, з огляду на вагу сумки в 14 кілограмів.

Як повідомлялося, 9 червня 2021 року в Криму «Центральний райсуд» Сімферополя заочно засудив Едема Бекирова, якого ФСБ обвинуватила в нібито транспортуванні і зберіганні вибухових речовин і боєприпасів до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму і штрафу в 150 тисяч рублів.

Нагадаємо:

  • 12 грудня 2018 року на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна). ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Бекіров провів в СІЗО Сімферополя понад 1 року і 8 місяців. 
  • 7 вересня 2019 року у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ. Серед 35 звільнених громадян Украіни був і Едем Бекіров.
  • 10 вересня 2019 року Едему Бекірову лікарі київської клінічної лікарні «Феофанія» провели операцію. На початку жовтня кримськотатарському активісту зробили ще одну операцію по стентуванню судин ніг.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine