Зеленський прибув до США, де виступить на Генасамблеї ООН по ситуації в Криму і на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Сполучених Штатів Америки для участі у 76-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку. Зеленський виступить із промовою по ситуації в Криму і на Донбасі.

Про це у телеграмі повідомляє Офіс президента.

«Глава держави виступить на загальних дебатах Генасамблеї ООН. Також заплановані зустрічі Президента України з лідерами інших держав та представниками міжнародних організацій», – ідеться в повідомленні.

Крім того, Зеленський зустрінеться з представниками бізнесу та інвесторами, а також з українською громадою у США.

Як повідомив Зеленський телеканалу «Дом», він вірить в ефективність ООН для вирішення проблеми окупованій частині Донбасу і Криму.

«ООН – це один з головних майданчиків. І ми не повинні пропускати такі можливості. Ми повинні говорити і використовувати цей візит для двосторонніх зустрічей. Наприклад, у нас буде зустріч з президентом Турецької Республіки. І ми всі знаємо заяву Туреччини про невизнання анексії Криму зі боку Російської Федерації та про невизнання виборів в Держдуму РФ через залучення до них жителів окупованих українських територій … А також будуть важливі зустрічі з лідерами інших країн. Для нас дуже важливо, що ООН визнала Кримську платформу. Думаю, ми можемо говорити про підтримку України нашими партнерами в це дуже непростий час. Але при цьому ми бачимо, що «трусить» весь світ. Тільки через діалог, через прагнення до стабільності можна вирішити ці проблеми».

Генасамблея ООН включила до порядку денного 76-ї сесії українське питання про тимчасово окуповані Росією території Криму та Донбасу. РФ тричі намагалася оскаржити цей пункт.

За словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, присутність пункту про ситуацію на окупованих територіях України в розкладі Генасамблеї допоможе привернути увагу міжнародної спільноти до окупованого Криму і непідконтрольних територій Донбасу.

Нагадаємо:

  • 27 березня 2014 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію №68/262 про територіальну цілісність України, якою визнала незаконним кримський «референдум» і закликала не визнавати зміну статусу АРК і Севастополя.
  • 16 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 15 червня 2021 року в Києві правозахисники представили доповідь «Ситуація з правами людини в Криму за 7 років окупації», заснований на інформації про зафіксовані різними міжурядовими та неурядовими правозахисними організаціяім випадках порушень прав людини в незаконно окупованому Росією Криму.
  • 2 вересня 2021 року була опублікована третя доповідь Генерального секретаря ООН щодо ситуації в Криму, яка підтверджує багаточисленні факти тортур і переслідувань населення півострова з боку російської окупаційної влади.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine