Зеленський виступить на сесії Генасамблеї ООН: про що говоритиме

Президент України Володимир Зеленський у середу у Нью-Йорку виступить на сесії Генеральної Асамблеї ООН, а також проведе низку двосторонніх зустрічей. Виступ очікується орієнтовно о 16:30 за місцевим часом або о 23:30 за Києвом.

Президент України Володимир Зеленський виступає на 74-й сесії Генасамблеї ООН, 24.09.2019 Фото: president.gov.ua

Виступ Президента «буде не лише про Україну, про те, що болить нам, а й про ті глобальні питання, які потребують відповідей», пояснив Укрінформу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Ми сьогодні уважно стежимо за кожним виступом – хто згадує Україну і в якому контексті, які проблеми порушуються та які рішення для світових проблем пропонуються, – сказав міністр, зазначивши, що виступ Президента «дошліфовується з урахуванням і того, що ми почули».

Російська делегація в ООН пропонувала зняти з питання денного поточної сесії Генасамблеї ООН обговорення ситуації в Криму, однак їй це не вдалося, розповів представник президента України Сергій Нікіфоров під час спілкування з журналістами.

«Було дуже важливе голосування за порядок денний сімдесят шостий Генасамблеї. Росія намагалася прибрати звідти пункт порядку денного про ситуацію на сході України і в Криму. Росії не вдалося це зробити – 71 країна проголосувала проти», – цитує Никифорова «Суспільне».

Напередодні постійний представник Росії при Організації Об’єднаних Націй Василь Небензя заявив, що обговорювати Крим на 76-й сесії Генасамблеї ООН «марно».

Президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Сполучених Штатів Америки для участі у 76-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку. Зеленський виступить із промовою по ситуації в Криму і на Донбасі.

Генасамблея ООН включила до порядку денного 76-ї сесії українське питання про тимчасово окуповані Росією території Криму та Донбасу. РФ тричі намагалася оскаржити цей пункт.

За словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, присутність пункту про ситуацію на окупованих територіях України в розкладі Генасамблеї допоможе привернути увагу міжнародної спільноти до окупованого Криму і непідконтрольних територій Донбасу.

Нагадаємо:

  • 27 березня 2014 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію №68/262 про територіальну цілісність України, якою визнала незаконним кримський «референдум» і закликала не визнавати зміну статусу АРК і Севастополя.
  • 16 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 15 червня 2021 року в Києві правозахисники представили доповідь «Ситуація з правами людини в Криму за 7 років окупації», заснований на інформації про зафіксовані різними міжурядовими та неурядовими правозахисними організаціяім випадках порушень прав людини в незаконно окупованому Росією Криму.
  • 2 вересня 2021 року була опублікована третя доповідь Генерального секретаря ООН щодо ситуації в Криму, яка підтверджує багаточисленні факти тортур і переслідувань населення півострова з боку російської окупаційної влади.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine