ФСБ повідомила про проведення «антитерористичних навчань» на газовій платформі в Чорному морі – ЗМІ

Новини
СПБУ «Україна» (перейменована РФ на «Крим-1») на Одеському родовищі, вдалині СПБУ «Петро Годованець» (перейменована РФ на «Крим-2») 7 вересня 2017 р. Фото: dpsu.gov.ua

ФСБ спільно з співробітниками інших російських силових відомств провели «антитерористичні навчання» на газодобувної платформі в Чорному морі, вкраденої в України окупаційним підприємства «Чорноморнафтогаз».

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на пресслужбу прикордонного управління російської ФСБ по Криму.

«Силовики відпрацьовували дії з організації та проведення заходів, спрямованих на припинення терористичного акту, скоєного на одній з платформ державного унітарного підприємства республіки Крим «Чорноморнафтогаз», розташованої у виключній економічній зоні Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

«У рамках тренування відпрацьовано рятування потопаючих із застосуванням парашутно-десантної групи Чорноморського флоту і гасіння пожежі судами «Чорноморнафтогазу», – додається в повідомленні.

24 травня 2017 року Криму пройшов перший етап тактико-спеціальних навчань Центру призначення ФСБ Росії, в ході якого відпрацьовані дії по «нейтралізації групи невстановлених озброєних осіб».

В ході навчань було здійснено захоплення самопідйомної нафтової бурової установки «Крим-2» і буксирувального судна «Федір Урюпін» з утриманням 150 членів екіпажу платформи і судна в якості заручників.

Під час навчання була заблокована кораблями берегової охорони спроба виходу терористів за межі територіальних вод Росії, а саме в трьох морських милях від півострова. У короткі терміни проведена оцінка сформований обстановки і проведено звільнення заручників, в ході якої здійснено потайний підхід і підйом бойових плавців, десантування парашутистів і висадка абордажною групи на захоплені терористами об’єкти. Крім того, була виконана бойове завдання з використанням парашутно-десантної техніки з перехоплення диверсійної групи, яка прямувала на автомобілі в бік порту ГУП РК «Чорноморнафтогаз».

Як повідомлялось, Центр журналістських розслідувань оприлюднив документи, які свідчать, що російська компанія «Новые проекты», яку слідство пов’язує з нардепом і олігархом Віктором Медведчуком, буде використовувати для буріння свердловини на ділянці Глибока Прикерченського шельфу біля окупованого Криму вкрадену в України СПБУ «Петро Годованець» та буксир «Федір Урюпін».

Подробиці у журналістському розслідуванні ЦЖР «Глибока пастка у справі Медведчука» (відоверсія – на каналі ЦЖР в YouTube).

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму РФ були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).
  • Про те як Росія, незаконно захопивши флот ДАТ «Чорноморнафтогаз» в Криму, здійснює постійні спроби внести до міжнародних баз недостовірні реєстраційні дані на бурові платформи і інші судна української компанії щодо назви, судновласника і прапора країни, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань«Флот «Чорноморнафтогазу»: як Росія плутає сліди своїх злочинів в Криму».
  • 9 лютого 2021 року Дніпровський районний суд Києва засудив до умовного терміну покарання громадянина України І.Я.Зварича, помічника капітана вкраденої в України бурової установки «Петро Годованець», перейменованої окупантами на «Крим-2», яка незаконно добуває газ на континентальному шельфі України у Чорному морі. Моряк пішов на угоду з прокуратурою АРК та Севастополя та визнав винуватість у порушенні порядку в’їзду/виїзду з/на тимчасово окуповану територію Криму.