Отримав повідомлення про підозру «кримський ополченець» з медалями, який їхав до сина – полковника української поліції

Мешканець Сімферополя з нагородами за участь в окупації Криму, який був затриманий на КПВВ «Каланчак» при спробі в’їхати на вільну територію України, отримав повідомлення про підозру в участі у незаконному збройному формуванні. За даними джерела Центру журналістських розслідувань в правоохоронних органах, йдеться про бійця так званої «п’ятої роти самооборони Криму» Степана Війтенка. Він їхав у гості до сина - полковника Національної поліції України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на повідомлення Прокуратури АР Крим і Севастополя та власні джерела. 

Громадянин України з членським квитком «Спілки ветеранів зведеного полку народного ополчення Республіки Крим» є колишнім бійцем так званої «п’ятої роти самооборони Криму» на ім’я Війтенко Степан Степанович, повідомило джерело Центру журналістських розслідувань в правоохоронних органах. Наразі, за даними Прокуратури АР Крим, йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 260 КК України (участь у непередбачених законом збройних формуваннях). За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

За даними джерела ЦЖР, Війтенко їхав до сина, який проживає на підконтрольній території України, а медалями хотів похизуватися перед онуком. 

Степан Війтенко                                Фото: джерело ЦЖР

Степан Війтенко є засновником сімферопольського ТОВ «Продуктпромсервіс», зареєстрованого у 2003 році, перереєстрованого у російських реєстрах у грудні 2014 року і ліквідованого минулого року.  Основний вид діяльності – оптова торгівля продуктами харчування. ТОВ «Продуктпромсервіс», на свою чергу, у 2015 році стало співзасновником ООО «Международная компания Херсонес» із аналогічним основним видом діяльності. Співзасновниками ООО «МК Херсонес» стали також Карягін Володимир Миколайович з селища Орджонікідзе і Ходанович Олексій Леонідович (без визначеного місця проживання, директор). У 2016 році до засновників були додані Кравченко Ілля Михайлович і Познанський Володимир Борисович. 

Син Степана Війтенка – полковник поліції Максим Війтенко, з 2019 року – тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу контролю за обігом зброї Головного управління Національної поліції в Одеській області. Раніше працював на аналогічній посаді в Харківській області. За даними е-декларації про доходи, дружина Максима Війтенка Ольга працює в Управлінні капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації, раніше працювала в Головному управлінні Державної міграційної служби в Харківській області, володіє квартирою в Харкові, у 2017 році придбала автомобіль Toyota Land Cruiser, а у 2018 – Hyundai Accent. 

Одеські ЗМІ повідомляли, що з 2019 року в  області зросли розміри хабарів за надання дозволу на травматичну і нарізну зброю, а також про масову видачу дозволів на травматичну зброю особам з фальшивими посвідченнями журналістів. Однак офіційне розслідування наведених у публікаціях фактів не проводилися. 

Степан Війтенко був затриманий 21 вересня на КПВВ Каланчак при спробі в’їхати з тимчасово окупованого Криму на материкову частину України, повідомила 22 вересня пресслужба Херсонського прикордонного загону ДПСУ на сторінці Facebook.

Фото: пресслужба ДПСУ

«Під час огляду його речей прикордонники спільно з митниками виявили медалі «За заслуги перед отечеством», «За защиту Крыма», «5 лет крымской весне», «Крымская весна», які він отримав у 2014 – 2018 роки, та «завізовані» підписами президента РФ і представниками так званої влади Криму. Крім того, чоловік мав посвідчення учасника так званої кримської регіональної громадської організації “союз ветеранов сводного полка народного ополчения Республики Крым”», – йдеться у повідомленні Херсонського прикордонного загону.

Фото: Пресслужба ДПСУ

Прикордонники стверджують, що затриманий брав активну участь у діяльності незаконних збройних формувань на ТОТ АР Крим, заворушеннях та нападах з метою захоплення підприємств, установ та державних організацій.

Прикордонники повідомили представників Національної поліції про факт виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 260 КК України «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань», та передали Степана Війтенка правоохоронцям.  

Нагадаємо: 

  • Херсонський міський суд заарештував колишнього українського військовослужбовця Валерія Золотих, який у 2014 році вступив до складу «самооборони Криму» та надавав допомогу РФ у здійсненні окупації Криму. Правоохоронці виявили та затримали зловмисника 17 вересня у Херсонській області.
  • У 2020 році прокуратура АРК і Севастополя спільно з Нацполіціей АРК повідомили про підозру 40 учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які в 2014 році привели до окупації півострова Крим. Всього ідентифікували понад 1300 учасників «самооборони Криму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine