Управління ООН з прав людини представляє доповідь по ситуації в Україні – трансляція

Управління ООН представляє в Києві нову доповідь про ситуацію з правами людини в Україні. Доповідь презентує глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

Матільда Богнер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

Трансляцію веде Український кризовий медіа-центр.

«У доповіді розглядається ситуація на території, яка контролюється самопроголошеними «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою», з окремим розділом про ґендерно зумовлене насильство. Ситуація з правами людини в Автономній республіці Крим та місті Севастополі (Україна), окупованих Російською Федерацією, аналізується в окремому розділі», – повідомили в організації.

Доповідь охоплює шість місяців моніторингу в період з 1 лютого по 31 липня 2021 року, і була підготовлена Моніторингової місією ООН в Україні.

Вона грунтується на спостереженнях, зроблених під час 92 виїздів на місця, 12 відвідувань місць утримання під вартою, 82 судових засідань і 75 зборів, а також на 1156 поглиблених інтерв’ю з жертвами і свідками порушень прав людини та іншими зацікавленими особами.

Як повідомлялось, представлена у червні 2021 року під час 47-і сесії Ради ООН з прав людини чергова проміжна доповідь генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини в окупованому Криму, фіксує факти тортур та переслідувань кримчан російською окупаційною владою.

Нагадаємо:

  • 16 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 27 березня 2021 року в ООН 46 країн закликали Росію припинити незаконну окупацію Криму та підтримали ініціативу України щодо створення міжнародної Кримської платформи з нагоди сьомої річниці ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції 68/262 «Територіальна цілісність України», в якій йшлося про невизнання спроби анексії півострова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine