Екс-президент Франції Саркозі засуджений до року ув’язнення за незаконне фінансування виборчої кампанії

Паризький кримінальний суд 30 вересня засудив колишнього президента Франції Ніколя Саркозі, який підтримує позицію Росії щодо Криму, до року ув'язнення за обвинуваченням в незаконному фінансуванні його передвиборчої кампанії 2012 року. Свій строк він буде відбувати під домашнім арештом і під контролем електронних засобів спостереження.

Екс-президент Франції Ніколя Саркозі Фото: Reuters

Про це повідомляє телеканал France 24, передає Інтерфакс-Україна.

«Ніколя Саркозі знав про максимальну законної сумі витрат (на президентську кампанію), при цьому його двічі попереджали про перевитрати, однак він продовжував діяти, як і раніше», – заявила суддя Каролін Вігьє, обгрунтовуючи обвинувачення в суді.

Вона зазначила, що кампанія 2012 року була не першою для Саркозі, тому на той момент він вже добре розбирався в відповідному законодавстві.

Кримінальний суд Парижа в червні завершив розгляд справи про можливі порушення при фінансуванні передвиборної кампанії 2012 року екс-президента Франції Ніколя Саркозі.

Фігурантами справи є Саркозі і ще 13 осіб.

Прокуратура вимагала засудити колишнього главу держави до року в’язниці, включаючи шість місяців умовного тюремного ув’язнення. Також колишньому президенту загрожував штраф в 3750 євро. Сторона захисту закликала суд виправдати Саркозі.

Судовий процес, прозваний у Франції справою «Бігмаліон», стосується передвиборної кампанії 2012 року, за підсумками якого Саркозі не зміг домогтися переобрання і програв вибори Франсуа Олланду.

Саркозі намагався через Конституційну раду Франції домогтися припинення цієї справи, проте в 2019 році цей суд відкинув аргумент екс-президента, який розраховував скористатися юридичною правилом «non bis in idem», яке передбачає, що не можна бути покараним двічі за один і той же злочин.

Мова про те, що колишній глава французької держави вважав, що він вже покараний Конституційною радою в 2013 році, коли його викрили в перевищенні допустимих витрат (22,5 млн євро, встановлених для кампанії 2012 року) на більш ніж 363 тис. євро, які він повинен був відшкодувати в скарбницю.

Але це рішення було прийнято до з’ясування навесні 2014 року системи оформлення за допомогою піар-агентства «Бігмаліон» підроблених рахунків для прикриття перевитрати на численні агітаційні мітинги в рамках виборчої кампанії Саркозі близько 20 млн євро. Рахунки оформлялися на нібито проведені президентською партією UMP («Союз за народний рух») заходи.

Як повідомлялося, Саркозі підтримує позицію Росії по Криму, а депутати Національних зборів Франції від його партії «республіканці» неодноразово відвідували окупований півострів без дозволу влади України.

Нагадаємо:

  • Ніколя Саркозі був президентом Франції з 2007 по 2012 рік.
  • 20 березня 2018 року у Франції поліцейські затримали екс-президента країни Ніколя Саркозі в рамках розслідування справи за підозрою в незаконному фінансуванні його виборчої кампанії Лівією в 2007 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine