Pandora Papers підтверджує причетність власника «Епіцентру» Гереги до бізнесу в Криму – Слідство.інфо

Новини
Олександр Герега, Фото investigator.org.ua

Документи про офшорні компанії Pandora Papers, які опублікували журналісти з усього світу 3 жовтня, підтвердили, що компанії власників мережі гіпермаркетів «Епіцентр», депутата Верховної Ради України Олександра Гереги та його дружини Галини, володіють бізнесом в окупованому Криму.

Про це повідомляють журналісти Слідство.Інфо, які досліджували Pandora Papers.

«Проект Pandora Papers підтверджує причетність Гереги до бізнесу в окупованому Криму. Документи міжнародних провайдерів визначають подружжя Герег власниками п’яти кіпрських компаній. Усі вони належали подружжю Герег через мережу офшорних компаній, зокрема через два фонди, Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung. Така структура кіпрських компаній дозволяла на той момент уникати декларування. Обидва фонди не зазначені у декларації народного обранця, як і дві із п’яти кіпрських компаній. Йдеться про Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited. Остання володіє найбільшою мережею будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Криму, «Новацентр К», – пише Слідство.Інфо.

Сам Герега на запитання «Слідство.Інфо» відповів, що жодного бізнесу у Криму не веде, та заперечив причетність фонду до групи «Епіцентр».

Гіпермаркет «Новацентр К» в Севастополі, фото: РадіоСвобода

У 2018 році ЦЖР в матеріалі Хто хоче зберегти ВЕЗ в окупованому Криму? повідомляв, що Олександр Герега навпіл з дружиною Галиною Герегою володіє мережами будівельних гіпермаркетів «Епіцентр К» та «Нова лінія». У Криму після окупації РФ вони змінили вивіску на «Новацентр К», а власника – на підмосковну компанію «Русстрой К».

У 2018 році ЦЖР писав, що ТОВ «Новацентр К» – власник однойменних будівельних гіпермаркетів, що з’явилися в Криму на місці мереж «Епіцентр» та «Нова лінія», за три роки уклало 22 контракт із держзакупівель різних організацій РФ. Загальна сума контрактів –  7,5 мільйонів рублів.

Детальніше у матеріалі «НоваЦентр»: подвійний бізнес українських депутатів

Компанії українських олігархів, які працюють в окупованому Криму, використовують одночасну реєстрацію в юрисдикціях України та РФ, або ж реєстрацію одночасно на півострові та в Росії для обходу введених США та ЄС кримських санкцій, які передбачають, зокрема заборону на інвестиції в Крим, на відкриття нового бізнесу на півострові та на експорт вироблених у Криму товарів. Детальніше читайте у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Схеми обходу «кримських санкцій».