На Донеччині на один день відкрився гуманітарний коридор «Новотроїцьке-Оленівка»

Новини
КПВВ
КПВВ «Оленівка» у так званій «ДНР» Фото: dan-news.info

На Донеччині на один день відкрився гуманітарний коридор «Новотроїцьке — Оленівка». Цей пункт пропуску, як і решта КПВВ Донбасу, працює з 08:00 до 16:00. Тут пропускають пішоходів та людей на авто.

«ДНР» відкриває свій суміжний пост «Оленівка» лише в понеділок і п’ятницю. Тому перетнути лінію розмежування на цій ділянці можна тільки в ці дні.

На «Новотроїцькому» та всіх інших КПВВ Донбасу є певні правила перетину:

перед поїздкою треба пересвідчитись, що у вас є безстрокова електронна перепустка від СБУ;
потрібно встановити мобільний додаток “Вдома” для контролю самоізоляції. Для цього підходять лише сучасні смартфони;
встановлювати додаток не треба тим, хто хоча б раз вакцинувався визнаною у світі вакциною проти коронавірусу (не “Супутник V” або “Супутник Лайт”).

Але якщо у вас немає ані смартфона, ані щеплення від COVID-19, з цього КПВВ можна поїхати на обсервацію в медзаклад у смт Гостре під Селидовим. На інших пунктах пропуску така опція недоступна.

Зазначимо, рух через «Новотроїцьке» обмежений через умови, які висувають бойовики. Зокрема, тим, хто прямує в бік тимчасово окупованого Донецька, потрібно заздалегідь подати документи у т.зв. «міжвідомчий штаб ДНР». А випускають представники ОРДО лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території.

В правила по перетину кордону або КПВВ на лінії розмежування для іноземців введений пункт, який раніше не передбачався, про звільнення від самоізоляції іноземців та осіб без громадянства, які планують пройти через Україну транзитом. На це їм дається 48 годин.

За інформацією міністерства охорони здоров’я України, для перетину КПВВ при відсутності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ в перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях або довідки 063-О про перше щеплення за курсом вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безкоштовний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

При цьому українські прикордонники не будуть брати до уваги документ про вакцинацію російськими препаратами (Супутник V, ЕпіВакКорона тощо.), оскільки на території України вони не визнаються.

Як повідомлялося, 28 липня 2021 року Кабмін України вніс зміни до постанови КМУ №1236 від 9 грудня 2020 року про протиепідемічні обмеження в частині перетину державного кордону і проходження самоізоляції особами, які повертаються з-за кордону. Правила перетину кордону були посилені для протидії можливій хвилі захворюваності штамом коронавируса «Дельта». Зокрема, всі, хто в’їжджає з РФ і Індії, зобов’язані будуть пройти 14-денну самоізоляцію.

Нагадаємо:

  • 16 червня 2021 року Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але значно послабив карантинні обмеження, оскільки на всій території України досягнуто «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки. Таким чином перетин державного кордону з будь-яких країн став безперешкодним для українців або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • З 17 червня 2021 року для громадян України, які прибувають на підконтрольну уряду територію з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму скасовано обов‘язкову самоізоляцію та обсервацію, оскільки з цього дня на всій території України встановлена «зелена» зона рівня епідемічної небезпеки. При перетині КПВВ українцям не потрібно встановлювати додаток «Вдома».