У Сімферополі силовики затримали кримських татар, які прийшли дізнатися результати розгляду апеляції на вирок фігурантам «справи кримських мусульман»

Новини
Фото: facebook.com/crimeansolidarity

В окупованому Сімферополі російські силовики 11 жовтня затримали групу кримських татар, які прийшли до будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» дізнатися результати розгляду в Апеляційному військовому суді міста Власіха Московської області РФ апеляційної скарги на вирок фігурантам красногвардыйської групи «справи кримських мусульман» Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганієва.

Про це повідомляє громадський рух «Кримська солідарність».

Біля будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» зібралося понад сто осіб, щоб дізнатися долю співвітчизників, однак їх розігнали поліцейські, які затримували людей «для встановлення особи». Всього було затримано 15 осіб, яких посадили в автобус і відвезли відділ РВВС «Центральний», де на них склали адміністративні протоколи.

При цьому в будівлю «суду» були допущені слухачі і ЗМІ, щоб стежити за розглядом апеляції в Апеляційному військовому суді міста Власіха, яке транслювалося в Сімферополь по відеозв’язку. В результаті розгляд апеляційної скарги було відкладено і призначено на 25 жовтня.

Увечері поліція також затримала ще п’ятьох кримських татар, які прийшли до «Центрального» відділу поліції в Сімферополі зустріти своїх співвітчизників, утримуваних в РВВС понад 7 годин.

Нагадаємо:

  • 14 лютого 2019 року в Криму в трьох будинках кримських татар в смт. Октябрьське російські силовики провели обшуки. Кримчанина Рустема Емірусеїнова відвезли в управління ФСБ в Сімферополі. Перед цим в управління ФСБ відвезли також Ескендера Абдулганієва і Арсена Абхаїрова.
  • 15 лютого в Сімферополі «Київський райсуд» заарештував трьох затриманих кримських татар за підозрою в участі в забороненій в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».
  • 19 жовтня 2020 року прокурор попросив суд визнати кримських татар винними і призначити покарання у вигляді позбавлення волі в колонії посиленого режиму на терміни: Рустема Емірусеінову – 18 років з обмеженням на 1,5 року нагляду, Арсену Абхаірову – 15 років, Ескендеру Абдулганіеву – 16 років.
  • 3 листопада 2020 року в Росії Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив фігурантів червоногвардійської групи «справи кримських мусульман» до позбавлення волі на термін від 12 до 17 років з відбуванням перших двох років ув’язнення у в’язниці.