Денісова розповіла про звільнених українців з таборів для біженців у Сирії

З таборів для біженців «Аль-Хол» та «Родж» у Сирії звільнені 4 українки та 18 дітей.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«За зверненнями родичів наших співвітчизників, які разом із дітьми перебувають у таборах для біженців на північному сході Сирійської Арабської Республіки, мною було відкрито провадження. У його рамках неодноразово зверталась до Міністерства закордонних справ України, Ради національної безпеки і оборони України, Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо сприяння у поверненні українців та їхніх дітей із таборів «Аль-Хол» та «Родж» до України», – заявила Денісова.

За її словами, «19 жовтня за координації Президента України Володимира Зеленського та мобілізації відповідних державних органів і служб завершилась чергова операція з повернення в Україну наших співгромадян із табору для біженців «Родж» в Сирійській Арабській Республіці».

Завдяки спільним діям та проведеним операціям щодо повернення громадян України з таборів у Сирії вже звільнені 4 жінки та 18 дітей.

«Наразі робота з визволення українських громадян триває. Родини, які вже вивезені з табору «Аль-Хол», перебувають у режимі очікування повернення в Україну через карантинні заходи», – підкреслила Денісова.

Вона звернула увагу державних органів влади на необхідність надання підтримки українським родинам з дітьми, які повернулися із таборів для біженців, для якнайшвидшої адаптації та соціалізації.

Як повідомлялось, в ніч на 16 червня 2021 року з табору біженців «Родж» у Сирії вдалося повернути громадянку України та сімох її дітей. Літак з ними прибув в аеропорт «Київ» (Жуляни»).

Нагадаємо:

  • 31 грудня 2020 року із закритого табору біженців «Родж» у Сірії, де утримуються переважно вдови і діти бойовиків, що воювали за ІГІЛ, в результаті спецоперації вдалося звільнити двох українок родом з Кременчука та Криму і сімох їхніх дітей. Через Ірак вони вилетіли спецбортом в Україну.
  • На півночі Сирії на сьогодні знаходиться два закритих табори біженців – «Родж» і «Аль-Хол», в яких переважно живуть вдови і діти бойовиків, що воювали за ІДІЛ в Сирії та Іраку, серед них чимало українок. Зокрема, в «Аль-Хол» знаходиться 100 українських жінок і дітей.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine